logo

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi TSM Korosu Çalışmalara Başladı

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi TSM Korosu Çalışmalara Başladı

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Türk Sanat Müziği Korosu kurulması için kursiyerler Koro Şefi Berk Özçam yönetiminde Türk Sanat Müziği eğitimlerine başladılar.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Türk Sanat Müziği Korosu kurulması için kursiyerler Türk Sanat Müziği eğitimlerine başladılar.

ATAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU

Türk Sanat Müziği eğitimleri İTÜ Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi mezunu ve aynı zamanda Koro Şefi olan Berk Özçam tarafından verilmektedir.

Koro çalışmaları Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nin Kayışdağı Kurs Merkezindeki konferans salonunda Pazartesi ve Perşembe akşamları 17.30-20.30 saatleri arasında düzenlenmektedir. Koro çalışmalarına kanun,ut ve bendir gibi müzik aletleri ile müzisyenlerde eşlik etmektedir.

ŞEF SES EĞİTMENİ BERK ÖZÇAM

Koro çalışmaları konusunda bilgi veren Ses Eğitmeni Berk ÖZÇAM, koro çalışmalarına yaklaşık 30 kursiyerin katıldığını belirterek, eğitim-öğretim yılı sonunda Konser programı için çalışmalarına özenle devam ettiklerini söyledi.
Uzun zamandır Halk Eğitimi Merkezinde bu şekilde bir koro çalışmasının olmadığını bu yıl yapılan çalışmalarla alt yapının çok sağlam atıldığını kaydeden Berk ÖZÇAM, uzun yıllar sürecek bir Koro grubu oluşturacaklarını belirtti. Çalışmalarında kendilerine destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Halk Eğitimi Merkezi idarecilerine teşekkür etti.

Kurum olarak vatandaşlara okuma-yazma, açık öğretim ortaokul ve lise işlemleri yanında meslek edinmeleri ve sosyalleşmeleri için çok çeşitli kurslar açtıklarını söyleyen Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Saffet YILMAZ, “Ataşehirli vatandaşlarımızın bu etkinliklerden haberdar olmaları için kurum web sitesinden (atasehirhem.meb.k12.tr) ve sosyal medyadan kurum çalışmaları hakkında bilgi alabileceklerini belirtti. ( instagram : atasehirhem2 facebook : atasehirhem twitter: hematasehir)” dedi.

Ataşehir HEM Müdürü Saffet YILMAZ, ayrıca; Türk Sanat Müziği Korosu için kayıtların devam ettiğini ve bu alana ilgi duyan Ataşehirli vatandaşları Koro çalışmalarında yerlerini alabileceklerini belirtti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ