logo

ATAŞEHİR ‘İBB ZABITA FUTBOL TURNUVASI’NA İYİ BAŞLADI

ATAŞEHİR ‘İBB ZABITA FUTBOL TURNUVASI’NA İYİ BAŞLADI

İBB Zabıta Dairesi’nce Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen İBB’ye bağlı zabıta teşkilatları arasındaki futbol turnuvasına Ataşehir Belediyesi Zabıta takımı galip başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi Zabıta takımı ile Sancaktepe Belediyesi Zabıta takımı arasında Anadolu Yakası Zabıta Kompleksi’nde oynanan ilk maçı Ataşehir zabıta ekibi, 4-3 galibiyetle tamamladı.

Ataşehir Zabıta Futbol takımı turnuvanın ilk maçında sahaya forma sırt numarasıyla Atatürk’ün doğum ve ölüm yılları olan 1881-1938 rakamları yazan forma ile çıktılar.

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı) Zabıta Daire Başkanlığı halkın sağlığı için 7/24 görev yapan Zabıta teşkilatının 191. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul’da görev yapan zabıta birimlerinin oluşturduğu takımların katıldığı “Zabıta Futbol Turnuvası” düzenledi.

4’erli 8 gurup olarak düzenlenen turnuva maçlarının ilk 6 gurubunun maçları Edirnekapı Zabıta Kompleksi’nin yer aldığı Avrupa Yakasında oynanıyor. Son iki gurup olan 7. Ve Ataşehir Zabıta takımının da yer aldığı 8 gurubun maçları Anadolu Yakası Pendik Zabıta Kompleksinde oynanıyor.

11 eylül 2017 günü başlayan turnuvada gurup maçları 21 Eylül 2017 günü oynanan müsabakalarla tamamlanacak.

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, turnuvanın ilk maçında Sancaktepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’yle karşılaştı. Şehit Zabıta Bahadır Yılmaz Spor Tesisi’nde saat 10.00’da başlayan müsabaka, yarım saatlik devrelerle oynandı. Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Ataşehir zabıta ekibi, Evren(2), Serkan ve Erkan’ın golleriyle rakibini 4-3 yendi.

Ataşehir Zabıta takımının yer aldığı 8 gurupta oynanan ilk maçlar sonunda Üsküdar’ı 9 – 1 gibi açık farkla yenen Pendik liderliğe otururken Sancaktepe’yi 4-3 yenen Ataşehir ekibi 2. Sırada yer aldı. Sancaktepe grup 3.olurken kalesinde 9 gol gören Üsküdar gurup sonuncusu oldu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ