logo

Ataşehir Meclisi Dağlıca İçin Ayakta

Ataşehir Meclisi Dağlıca İçin Ayakta

Atasehir_belediye_meclis_sehitTatil sonarsı toplanan Ataşehir Belediye Meclisi gündem dışı terörü kınayan ve şehitlere saygı içeren konuşmalar sonrası Saygı Duruşu ve dua ile oturum kapandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi tatil sonrası 2 Seçim Dönemi 2. Yılı Eylül Ayı Birinci oturumu için dün saat 17:00’da 1. Başkanvekili Sadi Özata başkanlığında toplandı.

Başkan Sadi Özata Başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi CHP ve Ak Parti’nin grup başkanvekili İlhami Yılmaz ve Mustafa Cevat Arzık söz alarak yaptıkları konuşmalarda Dağlıca’daki terör saldırısında vatan için can veren şehirlere rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır dilediler. Yine sayısı belli olmayan yaralılar için de acil şifa dileğinde bulundular.

Atasehir_belediye_meclis_sehit-

“Şehitlere Rahmet, Başsağlı ve Saygı Duruşu”

Oturumun açılması ile gündem dışı söz alan Ataşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili İlhami Yılmaz, “PKK Terör Örgütü tarafından düzenlenen mayınlı hain saldırı sonrasında sayıları tespit edilemeyen şehit askerlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin ve insanlarımızın başı sağ olsun” sözleri ile şehitlere rahmet ailelerine ve ülkemize başsağlığı dileyip; “Ülkemizde yaşanan bu acı olayların bir an önce bitmesini temenni ediyoruz” diyerek yaşanan terör saldırılarının ve şehit haberlerinin bitmesi temennisinde bulundu.

IMG_0160

 

“Şehitlere Saygı İçin Meclis Tatil”

Terör saldırılarında şehit olan askerler için 1 dakikalık saygı duruşu yapılmasını teklif eden Ataşehir Belediye Meclisi CHP Gurup Başkanvekili İlhami Yılmaz, gündemdeki 9 maddenin gündemde kalması ve Çarşamba günü görüşülmesi kaydı ile meclisin tatil edilmesi önersinde bulundu.

IMG_0159

Ak Parti Grubundan Rahmet ve Başsağlığı Dileği

Gündem dışı söz alarak grubu adına konuşan Ak Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık Ağustos ayı tatili sonrası yeni çalışma dönemine başladıklarının altını çizerek, “Dağlıca’da teröristlerin alçakça ve hain saldırısı sonucu askerlerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin geride kalanlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.” sözleri ile şehitlere rahmet ve yakınları ile milletimize baş sağlığı diledi.

“Ataşehir Belediye Meclisi olarak bu saldırıyı hep birlikte lanetlememiz lazım. Terör karşısında dik durmamız gerekir” diyerek teröre karşı birlik çağrısı yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Arzık, grup olarak CHP Grup Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın önerisine katıldıklarını ifade etti.

Arzık, saygı duruşuna ilave olarak Fatiha okunarak şehitlere dua edilmesi önerisinde bulundu.

IMG_0156

Gündem dışı söz alan her iki siyasi parti CHP ve Ak Parti grup sözcülerinin tekliflerini gündeme alan Ataşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata, Dağlıca’daki menfur saldırı sonrasında şehit düşen tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu akabinde de Fatiha sonrası meclisi tatil edeceğini belirtti.

Bu arada CHP’li üye Abdullah Der şehitlerin anne ve babalarına sabır dileğinde bulunarak olaylarına sebebiyet verenleri de esefle kınadıklarını, terörü lanetlediklerini söyledi.

Başkan Sadi Özata, Dağlıca’daki terör saldırısında vatan için yaşamlarını feda eden şehitler saygı duruşu sonrasında; alınan karar gereği 9 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 17:00’da toplanılmak ve gündemdeki maddeleri görüşmek üzere oturumu kapattı.

IMG_0152IMG_0157IMG_0162

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ