logo

Ataşehir’de Sınava Giren Adaylara Maske, Dezenfektan ve Su Dağıtılıyor

Ataşehir’de Sınava Giren Adaylara Maske, Dezenfektan ve Su Dağıtılıyor

Ataşehir Belediyesi, üniversite sınavına yönelik ders ve etüt desteği verdiği 600 öğrencinin de olduğu, 27-28 Haziran’da YKS sınavına giren öğrencilere maske, dezenfektan ve su dağıtıyor.

Ataşehir Belediyesi Sınava Giren Üniversite Adaylarına Maske, Dezenfektan ve Su Dağıtıldı

Ataşehir Belediyesi’nin sağladığı üniversite sınavına yönelik eğitim çalışmalarında ders ve etüt desteği alan 600 öğrenci 27-28 Haziran’da yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek.

Üniversite sınavına hazırlık ve tercih aşamasında öğrencilere her yıl ücretsiz destek sağlayan Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı ders ve etüt desteği programı bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Bu eğitim döneminde YKS’ye hazırlanan adaylar, çalışmalarına Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Neşet Ertaş Kültürevi’nde başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle, okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sürecinin başlatılması kararının ardından da online eğitime geçilerek, eğitimler aksatılmadan sürdürüldü. Hem konu tekrarları hem de soru çözümleriyle canlı ve interaktif olarak sınava hazırlanan adaylara internet üzerinden destek sağlandı. Edebiyattan fiziğe, matematikten felsefe dersine kadar bütün branşlarda üniversite giriş sınavlarına hazırlanan adaylara, katkıda bulunuldu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Salgın sürecinde gençlerimizi #YKS’ye hazırladık. Tecrübeli öğretmen kadromuzla 600 öğrenciye müfredata uygun uzaktan eğitim desteği sağladık. Gelecekleri için çıktıkları yolda önemli adımlar atan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Battal İlgezdi paylaştı: 26 Haziran 2020 Cuma

Ataşehir Belediyesi olarak eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve üniversite hayali olan gençlere her yıl eğitim desteği sağladıklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sınava giren bütün öğrencilere başarılar diledi.

Sınavların yapıldığı okulları sınav öncesi koronavirüs salgını nedeniyle dezenfekte eden Ataşehir Belediyesi, sınava giren öğrencilere okulların önünde maske, dezenfektan ve su dağıttı. 

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

yks2020

#YKS2020’ye giren adayları yalnız bırakmıyoruz. Gençlerimizin sağlığı için okul girişlerinde maske ve dezenfektan dağıtımı yapıyor; sınav öncesi su veriyoruz. Şimdi emeklerinizin karşılığını alma zamanı. Başarılar diliyorum.

Battal İlgezdi paylaştı: 27 Haziran 2020 Cumartesi

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ