logo

ATAŞEHİRLİ BALKANLILAR DERNEKLEŞİYOR

balkan_Başta Bulgaristan olmak Balkan kökenli vatandaşlar Ataşehir’de kültürel değerlerini yaşatmak için bir dernek çatısı altında toplanıyor. Balkanlılar dernekleşiyor.

Yapılanmanın organizasyonun yürüten gazeteci Mesut Solak konu hakkında şu açıklamayı yaptı’ Balkanlar sadece bizim değil aslında bu ülkede yaşayan herkesin vatanıdır.  Bir zamanlar bayrağımızın dalgalandığı topraklardı oralar. Bu günde Balkanlarda ciddi bir Türk nüfusu var. Hala kültürel ve ekonomik bağlarımız devam etmektedir. Bizlerde Ataşehir’de yaşayan Balkan kökenliler olarak bir dernek çatısı altında toplanmaya karar verdik. Şu an derneğin kurulması için gerekli sayısı ulaşmış bulunmaktayız. Henüz resmi olarak kurulmamış olmamıza karşın, bu fikrimizi duyan bir  çok kişi bizlere katılmak için başvurmaya başladı. Amacımız kültürel iş birliğinin yanında Balkanlar ve Türkiye arasında yeni sinerjiler yaratacak projelerde üretmektir.’’dedi.

Mart ayı içinde derneğin faaliyete geçeceğini belirten solak sözlerine söyle devam etti: ‘Şu an derneğin tüzük çalışmalarını yürütüyoruz ve Mart ayı içinde kuruluşumuzu tamamlamış olacağız. Bildiğiniz gibi Ataşehir’de Balkanlı vatandaşlarımıza yönelik bir dernek bulunmamaktadır. Bu konuda ilk olacağımız için ayrı bir heyecan ve bir o kadarda sorumluluk duymaktayız. Ataşehir Balkanlılar derneği siyaset üstü ve dışı olarak, güzel çalışmalara imza atacaktır.’’

Etiketler: » » » » »
Share
753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİRLİ BALKANLILAR DERNEKLEŞİYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİRLİ BALKANLILAR DERNEKLEŞİYOR
    https://www.itvhaber.com/?p=114024
    #Bulgaristan #BalkanKökenli #Ataşehir #KültürelDeğer #BalkanlılarDernekleşiyor #Balkanlılar