logo

ATAŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER TİYATROYLA BULUŞUYOR

Atasehir_ensar_vakif_tiyatro_ibb (0)İBB Şehir Tiyatroları, Ataşehir Kaymakamlığı, İlçe MEM ve Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi “Haydi Çocuklar Tiyatroya” sloganıyla düzenlenen programda Ataşehir’deki öğrencileri tiyatroyla buluşturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Şehir Tiyatroları, Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi “Haydi Çocuklar Tiyatroya” sloganıyla ortaklaşa düzenlenen programda Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilk ve orta dereceli okul öğrencilerini Zübeyde Hanım Öğretmenevi ve Hizmet İçi Enstitüsü Konferans Salonu’nda “Balon” isimli oyunda tiyatroyla buluşturdu.

ensar_vakif_tiyatro (66)

İBB Şehir Tiyatroları, Ataşehir Kaymakamlığı, İlçe MEM ve Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi işbirliğiyle Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans salonunda gerçekleşen tiyatro etkinliğine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ensar vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İBB Şehir Tiyatroları Genel Koordinatör Yardımcısı Ulya Selçuk, Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ensar_vakif_tiyatro (2) ensar_vakif_tiyatro (15)

1500 KARDEŞİMİZE SAHNE ALACAKLAR

Etkinliğin açılış konuşması için kürsüye gelen ENSAR Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, “İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İlçe kaymakamlığımız, İlçe Milli eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa şehir tiyatrolarımızın birbirinden kıymetli oyuncuları “Balon” isimli oyun ile 1500 kardeşimize sahne alacaklar” diyerek; “Şehir Tiyatrolarımız son 50 yılın en iyi sezonunda kapalı gişe oynanmasına rağmen, bu organizasyonun Ataşehir’de yapılmasında emeği geçen başta İBB başkanımız Kadir Topbaş’a, Kültür Daire başkanımız Abdurrahman Şen’e , Şehir Tiyatroları Genel Müdürümüz Salih Efiloğlu’na, Genel Koordinatörümüz Cüneyt Pamuk’a, Danışman Ulya Selçuk hanımefendiye teşekkür ederiz” dedi.

ensar_vakif_tiyatro (12)

SİZLERİ KARŞILIKSIZ SEVENLERİ SEVİN

Mükayil Bektaş, “Haydi Çocuklar Tiyatroya” sloganıyla düzenlenen programın açılış konuşmasını, “Sevgili gençler, bizler sizlerin he zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın. Sizleri karşılıksız seven, gözünden bile sakınan anne ve babalarınızı sevin. Sizleri kendi çocuklarından bile ayırmayan öğretmenlerinizi sevin, kardeşlerinizi sevin, ülkenizi sevin. Başta aileniz olmak üzere milli ve manevi değerlerine sahip nesiller olarak yetişmenizi istiyoruz” şeklinde tamamladı.

ensar_vakif_tiyatro (17)

TİYATRO, HAYATA FARKLI BAKMANIZI SAĞLAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının dün başlayan Dünya Tiyatro Günü kapsamında düzenlen etkinliklerin aralıksız olarak 1 hafta süreceğini kaydeden İBB Şehir Tiyatroları Koordinatör Yardımcısı Ulya Selçuk konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, tiyatro perdeleri çok farklıdır, hayata farklı bakmanızı sağlar. Bu anlamlı günde doyasıya eğleneceğinize inanıyorum” dedi.

ensar_vakif_tiyatro (19) ensar_vakif_tiyatro (20)

ÖĞRENCİLERİ TİYATROYLA BULUŞTURDUKLARI İÇİN KUTLUYORUM

Konuşmayı uzatmak istemediğini, tiyatro izlemek isteyen öğrencileri bekletmek istemediğini kaydederek kürsüye gelen Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, çocuklara, “Tiyatro izlemeye hazır mısınız?”sorusunu yönelttikten sonra, “bu anlamlı organizasyon ile öğrencileri tiyatroyla buluşturdukları için emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

ensar_vakif_tiyatro (7)

ÖNCEDEN BELİRLENEN KIYAFETLER SAHİPLERİNİ BULUYOR

Konuşmaların ardından “Balon” isimli 45 dakikalık tiyatro oyunuyla; Bonibonlar, Kıskanç İllizyonistler, Uçan Kanatlar ve Palyanço, Palyanço Prens” oyunları sergilendi. Oyunu ilgiye izleyen öğrenciler, yoğun alkışla beğenilerini gösterdiler. Tiyatro oyunun ardından Ataşehir Ensar Vakfı Ataşehir tarafından gösteriye katılan Ataşehir İlçe MEM’e bağlı okullardan gelen 700 ilkokul öğrencisi için tedarik edilen hediyeler verildi.

ensar_vakif_tiyatro (1) ensar_vakif_tiyatro (4) ensar_vakif_tiyatro (5) ensar_vakif_tiyatro (6)

1500 ÖĞRENCİ TİYATROYLA BULUŞUYOR

Etkinlik kapsamında sabah ve öğle olmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencileri tiyatro ile buluşacak toplamda 1500 öğrenciye aynı zamanda önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda giysi yardımı yapılacak.

ensar_vakif_tiyatro (23) ensar_vakif_tiyatro (24) ensar_vakif_tiyatro (28) ensar_vakif_tiyatro (32) ensar_vakif_tiyatro (46) ensar_vakif_tiyatro (48) ensar_vakif_tiyatro (50) ensar_vakif_tiyatro (51) ensar_vakif_tiyatro (59)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER TİYATROYLA BULUŞUYOR” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİRLİ ÖĞRENCİLER TİYATROYLA BULUŞUYOR
    https://www.itvhaber.com/?p=117146
    #EnsarVakfı #İBBŞehirTiyatroları #AtaşehirKaymakamlığı #Ataşehir #MilliEğitimMüdürlüğü #EnsarVakfıAtaşehirŞubesi #HaydiÇocuklarTiyatroya #ÖğrencilerTiyatroylaBuluşuyor