logo

BATTAL SARIKAYA ‘YARDIMDA ORTAK DİL OLUŞTURUYORUZ’

BATTAL SARIKAYA ‘YARDIMDA ORTAK DİL OLUŞTURUYORUZ’

Ataşehirlilerin yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Battal Sarıkaya; eğitim, sıcak yemek ve gıda yardımlarında ortak dil oluşturmak istediklerini belirti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi’nin sosyal yardım çalışmaları hakkında Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a açıklamalarda bulunan Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya, verdikleri destekle eğitim düzeyini yükselttikleri Ataşehirlilerin yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

battal-sarikaya (6)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya

Amaçlarının daha çok ihtiyaç sahiplerine ulaşmak,  ilçede yaşayan vatandaşların hayat şartlarını, yaşam koşullarını daha da iyileştirmek olduğunu vurgulayan,  Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya, diğer taraftan da verdikleri destekle eğitim düzeyini yükselterek hayata katılmalarına katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a sosyal yardımlar ve yeni projeler ile ilgili açıklamalar yapan Battal Sarıkaya, ilgili kurumla irtibat halinde olduklarını, vatandaşların refah düzeyini yükseltmek için azami gayret gösterdiklerini söyledi.

battal-sarikaya (8)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya

BEYAZ EŞYA VE ÇEKYAT DAĞITIMINI BAŞLATTIK

Sosyal yardımları bütçelerinin durumuna göre ayarlamak zorunda olduklarına dikkat çeken Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya yaptıkları çalışmaları, “Göreve başladıktan sonraki süreçte; devam eden işlere işlerlik kazandırmak, kendimize göre yapılandırmak, kurumun işleyiş yönüne göre şekillendirmek için çaba gerekiyoruz. Beyaz eşya ve çekyat dağıtımını başlattık. Bu gecikmiş bir projeydi. Seçime yakın tarihlerinde dağıtmadık. İnsanlar bu hizmetimizi seçime yönelik olduğunu algılamasın diye. Vatandaşlarımızın ikinci el eşyalarını evlerinden alıyoruz. Kullanılacak durumda olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu konuda Temizlik İşleri Müdürlüğümüzle de koordineli çalışmamız var” sözleri ile özetledi.

MÜRACAATLAR SOSYOLOG VEYA PSİKOLOGLARLA DEĞERLENDİRİLİYOR

Vatandaşların ihtiyaçları ile ilgili kendilerine müracaat ettiğini,  sosyolog veya psikologlarla müracaatta bulunan ailelerle mahallinde bire bir görüşerek; ailelerin genel yapısı ve ekonomik yapısını yerinde inceleyip ihtiyaç ve taleplerinin belirlendiğini kaydeden Sarıkaya; incelemeler sonucunda hazırlanan rapor çerçevesinde, imkanlar ve tespitler doğrultusunda yardımlara devam ettiklerini, talepler arasında tekerlekli sandalyenin de olduğunu talepleri karşıladıklarını ifade etti.

battal-sarikaya (15)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya, itvhaber.com, Recep Kenan

EĞİTİM VE SICAK YEMEK DESTEĞİMİZ VAR

Ata Evleri’nde meslek edindirme kurslarının, öğrencilere ders desteğinin sürdüğünü kaydeden Battal Sarıkaya, psikolojik danışmanlık müracaatı yapan vatandaşlara da hizmet sağlandığını vurgulayarak; eğitime kırtasiye desteği ve günde iki öğün olmak üzere, düzenli şekilde Aş Evin’de sıcak yemek dağıtımı devam ediyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ LİSTELERİ GÜNCELLENİYOR

Yardımlar yapılırken amacın dışına çıkıp çıkmadığını tespit etmek için ihtiyaç sahiplerinin listelerinde güncellemeler yaptıklarını, hizmetleri ile ilgili memnuniyetlerinin tespit edildiği anketi yaptırdıklarını belirten Battal Sarıkaya,  anketin değerlendirilmesinin yapıldığını kaydederek çalışmaları ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Taziye evlerinde vatandaşların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ve ikram vermeye devam ediyoruz. Bu konuda da Sağlık İşleri Müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışıyoruz. Cenaze işlerinde arzu edildiği takdirde ücretsiz olarak hocamızı gönderiyoruz. Engelli vatandaşlarımız yönelik akülü arabalarını şarj etmeleri için üç noktada akü şarj istasyonu kurduk.  Önümüzdeki günlerde ikram çeşmelerimizle çalışanların yoğun olduğu belli sabit noktalarda esnafımızı da mağdur etmeyecek şekilde sabah sıcak çorba dağıtımını yapmayı düşünüyoruz.”  

battal-sarikaya (3)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya

GIDA YARDIMLARINA DEVAM EDECEĞİZ

Gıda yardımlarının devam edeceğini, erzak yardımıyla ilgili yeni bir ihale yapacaklarını, ihale sonrası ilk etapta 9 bin koli gıda yardımı dağıtacaklarını söyleyen Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya, “Elimizdeki mevcut listelere göre, seri şekilde vatandaşlara gıda kolilerinin dağıtımını sağlayacağız. 2016 yılı içinde de benzer alımlarımız olacak. Gıda bankacılığı ile ilgili bir takım çalışmalarımız var. Bunu vakıf veya dernek aracıyla yürütmek gerekiyor. Onun için bir protokol hazırlıkları var. Bu konu henüz netleşmedi.  Protokol yapacağımız kurum hangisi olursa olsun belli kriterler içerisinde yürüteceğiz. Vergi muafiyetine giren kuruluşlar var. Onlarla istişarede bulunacağız. Bu toplantıyı muafiyet kapsamına giren kurumları davet ederek konuyu görüşeceğiz. Kurumsal nitelikte olan, vatandaşa bağış yoluyla daha fazlasını ulaştırabileceğimiz gıda ürünleri, çocuk bezi ve benzeri malzemelerin dağıtımını biraz daha arttırmayı planlıyoruz. Bu çalışma gıda bankacılığı öncesinde bir hazırlık olacak. İşlemler tamamlandıktan sonra bunu gıda bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELERLE İŞBİRLİĞİ

Sosyal demokrat belediyeler ile işbirliği çalışmaları içinde olduklarını ifade eden Sarıkaya, “Sosyal demokrat belediyelerimizle periyodik olarak yaptığımız toplantılar var. Sosyal demokrat belediyelerde yardımlar farklı şekilde dağıtılıyor. Bu toplantıların amacı sosyal demokrat belediyelerin ortak dili kullanabilmelerine yöneliktir. Şu an ortak bir çalışma yürütülüyor” dedi.

battal-sarikaya (11)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya, itvhaber.com, Recep Kenan

İŞ-KUR’LA İŞBİRLİĞİNDE MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI

Ataşehirlilerin meslek edinmelerine yönelik çalışmaları olduğuna işaret eden Battal Sarıkaya,  İŞ-KUR’la işbirliğindeki kurslarda mesleki eğitim vererek nitelik kazandırdıkları kursiyerlere iş imkanı sağladıklarını belirterek; Ataşehir Belediyesi’nin bu kapsamdaki hizmetlerini şöyle özetledi: “ATAMEM’de kurslarımız devam ediyor. Buradaki ikinci projemiz de İŞ-KUR’la iş birliği yapıp meslek edindirme kursu gören öğrencilere bir katkı sağlamak ve kurs bitiminde de bu öğrencilerimize iş imkanı sağlamak. İŞ-KUR’un böyle bir uygulaması var zaten. Onunla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Ata Evleri’nde AÇEV’le ortaklaşa yürüttüğümüz bir proje var. Okuma yazma bilmeyenlere 1.kademe, 2.kademe eğitimleri veriliyor. Bu eğitimleri bitirenler Halk Eğitim Merkezi’nde açılan sınava girerek başarılı olurlarsa diploma almaya hak kazanıyorlar. Öğrenci konuk evinde doluluk oranı tam, öğrencilerin rahat edecekleri, ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde donatılmıştır. Kadın Konuk Evi şu anda 4 ay süreli tadilat çalışmaları var.”

battal-sarikaya (7)

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Battal Sarıkaya

Etiketler: » » » » » »
Share
678 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ