logo

Buğra Gökçe, ‘İzmirlilerle Birlikte Yeni Bir Yola Çıkıyoruz’

Buğra Gökçe, ‘İzmirlilerle Birlikte Yeni Bir Yola Çıkıyoruz’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmak üzere İBB’deki görevinden istifa eden Buğra Gökçe, “İzmirlilerle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz.” Dedi. 

Recep Kenan / itvhaber.com

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı olması beklenen Buğra Gökçe: “30 yıllık bürokrasi, yerel yönetimler ve halkımıza hizmet yolculuğuma bir istifa dilekçesi ile son verirken, yeni bir yolculuğa da ilk adımlarımı atıyorum.” 

“İZMİR’İMİZİ TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GELMESİ İÇİN ÇALIŞMAK”

Buğra Gökçe hedefini, “30 yıla yaklaşan yerel yönetim tecrübemle katılımcılık, şeffaflık, sosyal adalet ilkeleri çerçevesinde 21’inci yüzyılın bizlere sunduğu fırsatları kullanarak, İzmir’imizin Akdeniz – Ege bölgesinin merkez üssü, Türkiye’nin parlayan yıldızı haline gelmesi için çalışmak” olarak açıklıyor.

“SEVGİLİ İZMİRLİLERLE BİRLİKTE YENİ BİR YOLA ÇIKIYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmak üzere İBB’deki görevinden istifa eden Buğra Gökçe, “İzmir daha güzel olsun diye durmadan, dinlenmeden çalışan dinamik bir İzmir Büyükşehir Belediyesi için, Yol arkadaşlarım, dostlarım, sevgili İzmirlilerle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz.” Dedi.

BUĞRA GÖKÇE İZMİR BBB ADAY ADAYI OLMAK ÜZERE İBB’DEN İSTİFASINI AÇIKLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmak üzere İBB’den istifa açıklaması:

«YÜZYILIN DEĞİŞİMİ» VE «İKTİDAR» HEDEFİNE KATKI SUNMAK

Dünyanın en köklü siyasi partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi bir çift mavi gözün sonsuzluğunda yol almaktır. 81 il 922 ilçede bu yolun her sokağı bir “baba evine” çıkar. Bu evin kapısını açan, ocağını tüttüren, ışığını bir gün olsun kapatmayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin her üyesine cumhuriyetin yetiştirdiği bir yurttaş olarak minnet borçluyum. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP’nin ilk Genel Başkanı olan Sn. Özgür Özel liderliğinde «yüzyılın değişimi» ve «iktidar» hedefine katkı sunmak, bu büyük yolculuğun bir neferi olmak için görevimden istifa ediyorum.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARI VE İSTANBULLULARA TEŞEKKÜR

Cumhuriyetin mirası Çankaya ve ailemin evi, kalbimin mücevheri İzmir’den sonra iki kıtanın birleştiği benzersiz İstanbul’da, 16 milyon insanımıza 16 ay hizmet etme fırsatı veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’na, İstanbul’a ilk geldiğim günden bugüne kadar benzerine az rastlanan bir çalışkanlık, fedakârlık, heyecan ve enerjiyle her şey güzel olsun diye gecesini gündüzüne katan tüm çalışma arkadaşlarıma, Bu süreçte bizlere yorumlarıyla, önerileriyle her zaman güç veren İstanbullulara ve sizlere kalpten teşekkür ederim.

“ELBET BİR GÜN BULUŞACAĞIZ. BU BÖYLE YARIM KALMAYACAK.”

 Şimdi zaman yeni bir yolculuğa başlama zamanı! İzmir’den İstanbul’a giderken kulaklarımda Zeki Müren’in benzersiz sesiyle söylediği bir şarkının iki cümlesi vardı: “Elbet bir gün buluşacağız. Bu böyle yarım kalmayacak.”

30 YILLIK BÜROKRASİ, HİZMET YOLCULUĞUMA İSTİFA DİLEKÇESİ İLE SON

30 yıllık bürokrasi, yerel yönetimler ve halkımıza hizmet yolculuğuma bir istifa dilekçesi ile son verirken, yeni bir yolculuğa da ilk adımlarımı atıyorum. 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İÇİN İZMİRLİLERLE BİRLİKTE YOLA ÇIKIYORUZ

Tarihi neredeyse medeniyet tarihi ile başlayan; işgali ile Kurtuluş Savaşı’nı başlatan, kurtuluşuyla Kurtuluş Savaşı’nı bitiren güzel İzmir’imizin, tarihi, kültürel, ekolojik varlıklarını koruyarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılında hak ettiği konuma erişmesini sağlamak,  30 yıla yaklaşan yerel yönetim tecrübemle katılımcılık, şeffaflık, sosyal adalet ilkeleri çerçevesinde 21’inci yüzyılın bizlere sunduğu fırsatları kullanarak, İzmir’imizin Akdeniz – Ege bölgesinin merkez üssü, Türkiye’nin parlayan yıldızı haline gelmesi için çalışmak,  Bilhassa kimsesizlerin kimsesi, tüm dezavantajlı grupların yanındaki şefkat eli olan sosyal belediyecilik anlayışını kökleştirmek,  Kaybedecek tek bir saniyemizin olmadığını bilerek, İzmirlilerin yüzü gülsün, İzmir daha güzel olsun diye durmadan, dinlenmeden çalışan dinamik bir İzmir Büyükşehir Belediyesi için, Yol arkadaşlarım, dostlarım, sevgili İzmirlilerle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Güneş ufuktan şimdi doğar, Yürüyelim arkadaşlar!

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ