logo

ÇANKIRI BELEDİYESİ ÖDÜLÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN ALDI

cankiri_belediye_odul (1)Belediyeleri arasında düzenlenen “Gençlik ve Belediye” konulu yarışmada Türkiye 2.si seçilen Çankırı Belediyesi adına Ödülü Başbakan Davutoğlu’ndan Başkan İrfan Dinç aldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının Büyükşehir, il, Büyükşehir ilçe ve ilçe belediyeleri arasında düzenlediği “Gençlik ve Belediye” konulu yarışmada Türkiye 2.si seçildi.

Gençlik ve Belediye Proje Yarışması kapsamında İl Belediyeleri arasında dereceye giren Çankırı Belediyesi adına Başkan İrfan Dinç, ikincilik ödülünü Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

cankiri_belediye_odul (3)

Yarışma için Çankırı Belediyesi tarafından hazırlanan “Benim Adım Gençlik” isimli dosya; 2004 yılından bu yana gençlerle ilgili yapılan çalışmalarda öne çıkan projeleri içeriyor. Projelendirilerek hazırlanan gençlik çalışmalarında Üniversiteli Kız Öğrenciler Koordinasyon Merkezi,Türkiye Üniversitesi Projesi, Gençlik Meclisi çalışmaları yer alıyor.

Gençlerin bedensel ve ruhsal gelişmelerine katkı veren, yaşadıkları kente uyumlarını sağlayan ve geliştiren, kentin yönetimine doğrudan katılımını sağlayan, kentlilik ve hemşerilik bilinci aşılayan, tarihi ve kültürel mirasın geliştirilmesi çalışmalarına katkı sağlayan, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasını amaçlayan kısacası; gençlere kendilerini ifade etmeleri için fırsat veren çalışmaların yer aldığı proje dosyası, ilgili Bakanlıklara ve AB Projelerine taban oluşturacak  yenilikçi ve özgün fikirleri ile de dikkat çekiyor.

cankiri_belediye_odul (4)

Başkan Dinç, Ödülü Başbakan Davutoğlu’ndan Aldı

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde gerçekleştirilen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumunun ardından, Seçici Kurul tarafından ödüle layık bulunan projelerin sahibi belediyeler sırayla anons edildi. Gençlik çalışmaları ile fark yaratarak kategorisinde Türkiye 2.si olan Çankırı Belediye  Başkanı İrfan Dinç, ödülünü büyük tezahüratlar eşliğinde Başbakan Davutoğlu’nun elinden aldı.

cankiri_belediye_odul (2)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI BELEDİYESİ ÖDÜLÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN ALDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANKIRI BELEDİYESİ ÖDÜLÜ BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN ALDI
    AYRINTI HABERİMİZDE TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=90688
    #Gençlikvebelediye #Türkiye2cisi #ÇankırıBelediyesi #Ödül #BaşbakanDavutoğlu #İrfanDinç #ÇankırıBelediyesi #AKParti #itvhaber #AhmetDavutoğlu