logo

Çankırı Ilgaz Saraycık Köyü’nde Yangın: Can Kaybı Var

Çankırı ili Ilgaz İlçesi Saraycık Köyü’nde çıkan yangında 4 ev yandı. Gün içinde çıkan yangında bir vatandaş hayatını kaybetti. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Recep Kenan/itvhaber

Edinilen bilgiye göre Çankırı ili Ilgaz İlçesi Saraycık Köyü’nde henüz nedeni bilinmeyen bir yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz bilinmeyen yangında bir Saraycık Köyü sakini vatandaş hayatını kaybetti.

Ilgaz Saraycık Köyü’nde Lütfiye ve Raşit Güller’e ait olduğu belirtilen evde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında evde bulunan Raşit Güller’e (80)’in yanarak öldüğü, eşinin ise yangın sırasında evde olmadığı öğrenildi.

Yangının çevre itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldüğü, soğutma çalışmalarının sürdüğü yangının çıkış nedeni İtfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışmanın sonuçlanması ile belli olacağı belirtiliyor.

İhbarın alınması ile birlikte ilk müdahaleyi yapan Ilgaz İtfaiye ekiplerinin yanı sıra Atkaracalar, Kurşunlu, Korgun, Tosya, Çankırı İl Özel İdare ve Ilgaz Orman İşletmesi yangın söndürme ekiplerinin müdahalesi ile yangın söndürüldü.

Kızılay ve AFAD kurtarma ekiplerinin de desteğiyle söndürülen yangın sonrası yanan evlerde kurtarma çalışması başladı.

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ve Ilgaz İlçe Kaymakamı Muhammed Gürbüz yangın Saraycık Köyünde meydana gelen yangın yerinde incelemelerde bulundular. Evi yanan mağdurlar ve diğer köylülerden bilgi aldılar.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, yaptığı açıklamada, “Yangında hayatını kaybeden engelli vatandaşımızın ailesine gerekli yardım ve desteklerin Belediyemiz ve Kaymakamlık ile koordineli şekilde yapılmasını sağlayacağız. Bu elim olayda hayatını kaybeden engelli vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyor, Saraycık Köyü halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, itfaiyemize diğer il ve ilçelerden yardıma gelen itfaiye ve kurtarma ekiplerine şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ