logo

ÇERKEŞ – KIZILCAHAMAM TÜNEL İNŞAATI BAŞLADI

cerkes_tunel (1-)Çankırı’nın Çerkeş İlçesi için önem taşıyan Ankara’ya ulaşımı kolaylaştıracak Kızılcahamam – Çerkeş arasına yapılacak olan tünel inşaatı çalışmaları başladı. Çerkeş Tüneli yapımı başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çerkeş’i Ankara’ya daha da yakınlaştıracak olan Çerkeş – Kızılcahamam tünelinin ilçeye sağlayacağı katkıya işaret eden Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada Ak Parti Çankırı Mv. Hüseyin Filiz’e teşekkür ederek; “Bölgemizin her türlü gelişmesine katkı sağlayacak, ilçemizi Başkent Ankara’ya bir adım daha yakınlaştıracak, Kastamonu, Sinop ve Karabük illerine yolculuk yapacak vatandaşlarımızı da ilçemizden geçmesini sağlayarak, ilçemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak bu tünelin ısrarla takipçisi olan değerli Milletvekilimiz Hüseyin Filiz’e ve emeği olan herkese şahsım ve ilçem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

cerkes_tunel (3)

2200 M İKİ TÜP, MALİYET 50 MİLYON

Kızılcahamam Çerkeş yolu Mercimekli mevkiinde yapılması planlanan, Ankara’nın en uzun tünellerinden biri olan ve tüplerin her biri yaklaşık 2200 m uzunluğundaki Çerkeş – Kızılcahamam Tüneli’nin 50 milyon liraya tamamlanması öngörülüyor.

cerkes_tunel (2)

TÜNEL VE 49 KM YOL YAPIMINDA 100’Ü AŞKIN PERSONEL

Bölgede Oğlakçı Yolu üzerine kurul şantiyede 100’ün üzerinde personel ile Çerkeş – Kızılcahamam Tüneli yapım çalışmalarına başlanıyor. Tünelle birlikte 49 kilometrelik yol yapımı Çerkeş Ankara arasındaki ulaşımı önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

Çerkeş – Kızılcahamam Tüneli’nin tamamlanması ile Ankara’dan; Çerkeş, Atkaracalar, Bayramören, Kurşunlu, Karabük, Safranbolu, Eskipazar, Ovacık, Eflani, Bartın ve Kastamonu’nun bazı ilçelerine ulaşım daha kolay sağlanacak.

cerkes_tunel (4)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇERKEŞ – KIZILCAHAMAM TÜNEL İNŞAATI BAŞLADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇERKEŞ – KIZILCAHAMAM TÜNEL İNŞAATI BAŞLADI
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98178
    #Çankırı #Çerkeş #Ankara #Kızılcahamam #Çerkeş #Tünelİnşaatı #ÇerkeşTüneli #ÇerkeşBelediyeBaşkanı #itvhaber #HasanSopacı #HüseyinFiliz