logo

CHP, İBB BAŞKANLIĞINA EKREM İMAMOĞLU’NU ADAY GÖSTERDİ

CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu açıklandı. İmamoğlu, İstanbul’a “yeni nesil belediyecilik” vaat etti.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa etmesinden ardından gözler yeni başkanın belirleneceği İBB Meclis seçimine çevrildi.

Yeni başkanı yarın belirleyecek İBB Meclis üyeleri tarafından yapılacak seçimler öncesinde CHP’nin adayı belli oldu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu açıklandı.

Henüz açıklanmayan Ak Parti İBB Başkanı adaylığı içn ise Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Selamet adı geçiyor.

“İSTANBUL’A ÖZENLİ YÖNETİM, YENİ NESİL BELEDİYECİLİK VAAT EDİYORUM”

Adaylığının açıklanması üzerine düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, kendisini adaylığa layık gördüğü için Kemal Kılıçdaroğlu’na, partinin yöneticilerine, İstanbul milletvekilerine, meclis üyelerine, belediye başkanlarına teşekkür etti.

Benim hayalimdeki İstanbul, sadece insanlara değil, sokak hayvanlarına ve doğal yaşama da özen gösteren bir İstanbul’dur” diye konuşan Ekrem İmamoğlu, açıklamasında, “Benim İstanbul’a çok basit bir vaadim var. Ben, İstanbul’a özenli bir yönetim vaat ediyorum. Büyük ya da küçük demeden İstanbul için yapılacak her işi özenli yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. İnsanlara değer veren, insana özen gösteren ve ‘önce insan’ diyen, ayrımcılık yapmaksızın tüm İstanbullulara aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum. Ben İstanbul’a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. İstanbul’un toplumsal ve kültürel çeşitliliğini, canlılığını koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim vaat ediyorum. İstanbul’u İstanbullularla birlikte İstanbul’dan yönetmenin sözünü veriyorum. Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı v vaat ediyorum. Hangi partiden olursa olsun belediye meclisimizin bütün üyelerine artık İstanbul’u İstanbullularla İstanbul’dan yönetme iradesini ortaya koymaya davet ediyorum. İstanbul’da kadınların, çocukların, engellilerin ve her kesimden İstanbullunun kendini özgür, mutlu ve huzurlu hissettiği ve seslerinin dinlendiği bir yönetim vaat ediyorum” ifadelerine yer verdi.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. İmamoğlu, evli ve 3 çocuk babası.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1026 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CHP, İBB BAŞKANLIĞINA EKREM İMAMOĞLU’NU ADAY GÖSTERDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    CHP, İBB BAŞKANLIĞINA EKREM İMAMOĞLU’NU ADAY GÖSTERDİ
    https://www.itvhaber.com/chp-ibb-baskanligina-ekrem-imamoglunu-aday-gosterdi.html#.WcuqBTv46F0.twitter
    #CHP #İstanbulBüyükşehirBelediyeBaşkanı #Aday #Beylikdüzü #BelediyeBaşkanı #Ekremİmamoğlu #İBBBaşkanAdayı #YeniNesilBelediyecilik #CHPİBBBaşkanAdayı #itvhaber