logo

COŞKUN ÖZDEMİR’İN YENİ KİTABI TÜYAP’TA

COŞKUN ÖZDEMİR’İN YENİ KİTABI TÜYAP’TA

coskun-ozdemirNeredeyse Cumhuriyetle yaşıt Yazar, Prof.Dr.Coşkun Özdemir’in yeni kitabı Kaynak Yayınevi’nden çıkarak, TÜYAP’ta okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

22 Mayıs 1929’da Urfa’da doğan, 1952’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirip başladığı mesleki yaşamında alanının önde gelen isimlerinden olan Nöroloji Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Yazar, Prof.Dr.Coşkun Özdemir Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nin kurucu başkanıdır.

150’Yİ AŞKIN BİLİMSEL, 300’Ü AŞKIN ÇEŞİTLİ MAKALE

150’yi aşkın bilimsel mesleki ve 300’ü aşkın çeşitli alanlarda makalesi yayınlanan ve ders kitapları yanı sıra değişik zamanlarda kaleme aldığı Karşı Duruş, Üniversiteden Toplumsal,  Sorunlara Bakış ve URFADAN HARVARD’a kitaplarına yensini ekliyor. Kaynak Yayınları tarafından yayınlanacak Özdemir’in yeni kitabı TÜYAP kitap fuarında okuyucular ile buluşacak.

YURTSEVERLERE ÖZGÜRLÜK DİLEĞİM GERÇEKLEŞTİ

Yeni kitabının önsözünde; URFADAN HARVARD’a adlı dostlarını anlattığı son kitabını; “Önümüzdeki aylar ve yılların ülkemize aydınlıklar getirmesini, bu ağır, bu kaygı verici havanın dağılmasını, hapislerde çürümeye, neredeyse yok edilmeye çalışılan yurtseverlerin bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyorum” diyerek bitirdiğini hatırlatan Prof.Dr.Coşkun Özdemir, dileğinin gerçekleştiğinin altını çiziyor.

ÜLKEDEKİ AĞIR HAVA SÜRÜYOR

Yazar, Nöroloji Profesörü Coşkun Özdemir, Ergenekon ve Balyoz davası ile ilgili sahte deliller ve tanıklarla tezgahlanan kumpas ve bütün kirli çamaşırların ortaya döküldüğü ve yurtsever insanların özgürlüğe kavuştuklarını hatırlattığı ‘Önsöz’de ülkedeki ağır hava, hukukun yerle bir edilmesi, basın, gazeteciler ve her türlü muhalif aydın, kurum ve dernekler üzerindeki baskının iktidar tarafından gittikçe artan bir ivme ile sürdürüldüğünü ifade ediyor.

"URFA'DAN HARVARD'A"

“URFA’DAN HARVARD’A”

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ