logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Obama ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Obama ile Görüştü

erdogan_obama-gorustuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama 45 dakika öngörülen ancak yaklaşık 1.5 saat süren bir görüşme yaptı. Erdoğan ve Obama görüştü.

Suriye, Irak, Ukrayna ve IŞİD tehlikesinin ele alınacağı NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak için Birleşik Krallık’ın batısındaki Galler’in Newport şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama ikili görüşmeleri öncesinde yaptıkları konuşmada, ele alacakları konuları belirttiler. Erdoğan: “Suriye, Irak, Filistin, Mısır, Libya, Ukrayna gibi konuların görüşüldüğü NATO zirvesi yaşadık. Bunları Sayın Obama ile birlikte bir değerlendirme imkanımız olacak. Bu fırsatı en güzel şekilde değerlendireceğiz” dedi.

ERDOĞAN, İTTİFAKIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR LİDER

ABD Başkanı Barack Obama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelme fırsatından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yeni görevinden dolayı tebrik etti. Türkiye’nin Avrupa ile Ortadoğu arasındaki köprü görevi dolayısıyla NATO’daki önemini vurgulayan Erdoğan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifakımız için önemli bir lider” diye konuştu. Obama, Irak ve Suriye gibi ülkelerde yaşanan gelişmelerden duyulan endişeyi paylaştıklarını söyleyerek Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) tüm ülkeler için tehdit oluşturduğunu söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ