logo

Davutoğlu’ndan Dağlıca Açıklaması

Davutoğlu’ndan Dağlıca Açıklaması

davutoglu-daglica -aciklamaBaşbakan Davutoğlu, TSK’nin verdiği bilgi ile Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kesimindeki terör saldırısındaki şehit ve yaralı asker sayısını açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Başbakan Davutoğlu, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kesimindeki terör saldırısına ilişkin Çankaya Köşkü’nde basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, sözlerine, “Son terör operasyonları vesilesiyle vatanın birliği, beraberliği ve Türkiye’nin onuru için kahramanca mücadele veren ve kanlarını vatan için döken bütün şehitlerimize, son olarak da dün Dağlıca’da şehit verdiğimiz 16 kahraman kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine taziyelerimi arz ediyorum” diyerek şehit sayısının 16 olduğunu açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Güvenlik birimlerimiz bugün itibarıyla sabahleyin Özel Kuvvetler ve komando birlikleriyle takviye edilerek bu derin vadide bulunan karayolu üzerindeki alanı kontrol altına aldı ve dün akşama doğru yaşanan çatışmalarda şehit düşen kahraman askerlerimize ulaşıldı ve tahliye edildi” dedi.

Ana muhalefet partisinden gelen randevu talebi ile akşam saatlerinde 45 dakika süren bir görüşme yapan Davutoğlu, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la makamında görüştü. Başbakan Davutoğlu’nun Genelkurmay’dan aldığı TSK’nın Hakkari – Dağlıca’daki saldırı ile ilgili bilgilerini taraflara ilettiği tahmin ediliyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ