logo

Ekrem İmamoğlu, 16. “Ortak Masa” İçin Çekmeköy Belediyesi’nde

Ekrem İmamoğlu, 16. “Ortak Masa” İçin Çekmeköy Belediyesi’nde

“Ortak masa” toplantılarının 16’ncısını Çekmeköy Belediyesi’ne yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a daha büyük ölçekten bakmaya çalıştıklarını söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy Belediyesi’ne “ortak masa” ziyaretinde bulundu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz tarafından ağırlanan İmamoğlu, “Bugün Çekmeköy’deyiz. İlçelere yaptığımız gezilere devam ediyoruz. Amacımız, İBB’nin uyumlu bir şekilde, tüm ilçe belediyeleriyle İstanbul’a hizmet etmesini sağlamak” dedi.

ÇEKMEKÖY’Ü ZİYARET EDEN İMAMOĞLU’NDAN “SEYİR TEPESİ” TALİMATI

Çünkü siz, her gün yaşayanlarsınız buranın; ama biz, İstanbul’a daha büyük ölçekten bakmaya çalışan bir ekibiz. Diyalogu en üst seviyede tutmak, görevimizin gereğidir. Bu bir lütuf değildir” dedi.

Sunumun ardından saha incelemesine çıkan İmamoğlu’nun ilk durağı, Rahmi Demir Seyir Tepesi oldu. İmamoğlu, “Allah vergisi” olarak nitelediği alanın, İstanbulluların kullanımına hızlıca açılması için kurmaylarına talimat verdi. İmamoğlu, belirlenecek yakın bir tarihte, Çekmeköy ve Ümraniye’ye sınır olan bölgede, her iki ilçenin belediye başkanı ile bir araya gelmek istediğini belirtti. İmamoğlu, daha sonra Taşdelen Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu’nun kavşak incelemesi sırasında, “Kavşak bitince Başkan da bana Meclis’te oy verir artık” deyince eğlenceli anlar yaşandı. Her iki başkan, bu espri sonrasında birbirlerine sarılarak güldü.

DİYALOGU EN ÜST SEVİYEDE TUTMAK GÖREVİMİZ

İstanbul’a daha büyük ölçekten bakmaya çalışan bir ekip olduklarını kaydeden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Diyalogu en üst seviyede tutmak, görevimizin gereğidir. Bu bir lütuf değildir” dedi. Sunumun ardından saha incelemesine çıkan İmamoğlu’nun ilk durağı, Rahmi Demir Seyir Tepesi oldu. İmamoğlu, “Allah vergisi” olarak nitelediği alanın, İstanbulluların kullanımına hızlıca açılması için kurmaylarına talimat verdi. İmamoğlu, belirlenecek yakın bir tarihte, Çekmeköy ve Ümraniye’ye sınır olan bölgede, her iki ilçenin belediye başkanı ile bir araya gelmek istediğini belirtti. İmamoğlu, daha sonra Taşdelen Kavşağı’nda incelemelerde bulundu.

DİYALOGUN ÜST SEVİYEDE FAYDASI OLACAKTIR

Her gittikleri ilçenin bir fotoğrafını çektiklerini ifade eden İmamoğlu, “İBB’nin mevcutta yürüyen işlerine bakıyoruz, beklentileri konuşuyoruz. Bu diyalogun üst seviyede faydası olacaktır. İlçe gezilerimiz tamamlandıkça, bölgesel çalışma masalarımız devreye giriyor. Hepsi bizim için sevindirici. İstanbul adına keyifli bir çalışma. Biz, her ilçenin kendi deneyiminin bizim için çok değerli olduğunu biliyoruz. Çünkü siz, her gün yaşayanlarsınız burada; ama biz, İstanbul’a daha büyük ölçekten bakmaya çalışan bir ekibiz. Mikro ölçekte yaşanan sorunlara anlık ifadeleriniz, vatandaşa hizmeti en hızlı şekilde sunmamıza sebep olacaktır. Gezinin temel amacı bu. Ama burada durmayacak, devam edecek Allah’ın izniyle. Diyalogu en üst seviyede tutmak, görevimizin gereğidir. Bu bir lütuf da değildir, onun da altını çizeyim. Bu açık toplantıya, yüksek katılımla bize hazırlık yaptığınız için de çok teşekkür ederim.” Dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ