logo

Ekrem İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ Soruşturması Açıldı!

Ekrem İmamoğlu’na ‘Kanal İstanbul’ Soruşturması Açıldı!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı çıkması ve açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldığını açıkladı.

AKŞENER FOX TV İSMAİL KÜÇÜKKAYA’NIN ÇALAR SAAT’TE AÇIKLADI

FOX TV’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Sayın Abdülhamit Gül’ün açıklamalarını dinledim inşallah dediğini yapar ama Sayın İmamoğlu’na Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldı. Soruşturmanın özelliği şu: Devletin projesine karşı çıktığı için bölücülük yapmakla suçlanıyor. Bütün bunlar nedir? Bütün bunlar sistemin tartışılmadığı, yamalı bohçaya döndüğü sistemin getirdiği sonuçlar” açıklaması ile İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için soruşturma açıldığını duyurdu.

SORUŞTURMA EVRAKINI GÖNDERDİ BANA

Neral Akşener, İsmail Küçükkaya’nın söz konusu soruşturmanın açıldığından emin olup olmadığını sorusuna , “Evet, soruşturma evrakını gönderdi bana Sayın İmamoğlu” yanıtını verdi.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU HAKKINDA KANAL İSTANBUL SORUŞTURMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı açıklamaları nedeniyle açılan soruşturma ile ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, şu paylaşımları yaptı:

KANAL İSTANBUL SORUŞTURMASI AÇIKLAMASI DOĞRUDUR

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener’in bugün FOX TV’de yaptığı, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur.

AFİŞLER İLE İLGİLİ OLARAK İNCELEME BAŞLATILDI!

İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur. T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında “Ya Kanal Ya İstanbul” “Kanal İstanbul’a Kimin İhtiyacı Var” afişleri ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı tebliğ edilmiştir.

DEVLET POLİTİKASINA KAMU KAYNAĞI KULLANILARAK MUHALEFET!

Bu inceleme kapsamında afişlerin Anayasa’nın 104., 123. ve 127. maddelerinde belirtilen “İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı” iddialarıyla yazılı ifadesinin 7 gün içinde verilmesi istenilmiştir.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ