logo

Emeklilikle Birlikte Rotalarını Sanata Çevirdiler

Emeklilikle Birlikte Rotalarını Sanata Çevirdiler

12 emekli kadın, yirmi bir yıldır sanatla iç içe ressam Hülya Sezgin öğreticiliğinde resme başlayarak atölye ortamında 41 resmi görücüye çıkardılar sergi açıldı.

Emeklilikle birlikte rotalarını Sanata çevirdiler… Bankadan ve diğer yerlerden emekli 12 kadın evde oturmak yerine yaşamlarına yeni bir yön verdi.

Kendileri gibi bankadan emekli, yirmi bir yıldır sanatla iç içe ressam Hülya Sezgin öğreticiliğinde resme başladılar. Çoğu zaten çalışma yaşantısından arkadaş oldukları için bir kurs dönemi boyunca keyifli bir atölye ortamında,  hevesle çalıştılar.

Emekli oldukları bankanın Üçyol İZMİR Şubesinin üst katında dernek binasında çalıştıkları 41 resmi görücüye çıkardılar. Kalabalık bir sanatsever eşliğinde sergi açılışı yapıldı…

Sergi açılışında konuşan Ressam Hülya SEZGİN, “Şimdi artık Akbank Emekliler Derneği’nde verdiğim resim kursumuzun en keyifli zamanına geldik. Çünkü bir kurs dönemi emek emek çalışılan resimlerimiz görücüye çıktı.
   Hepimiz heyecanlıyız. Bize bu imkanı sağladıkları için dernek yönetimi nezdinde başkan yardımcısı sevgili Aysel Çelikok’a emeklerinden ötürü ayrıca teşekkür ederiz.
   Sergi açılışımızda yalnız resimlerimizi sergilemedik… Konuklarımızın hem gözü, hem gönlü, hem de kulağı şenlendi… TRT ‘nin üç değerli Türk halk müziği sanatçısı sevgili Makbule Kaya, Hediye Ağaoğlu ve koro şefi Fedai Tekşahin sesi ve sazı ile bizimle birlikte oldular. Birlikte söyleyeyip,  birlikte oynadık… 24 Mayıs 2023 gününe kadar sürecek sergimize sanatseverleri bekliyoruz…” dedi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ