logo

Ataşehir Eğitim Buluşmalarında ‘Akran Zorbalığı’ Masaya Yatırıldı

Ataşehir Eğitim Buluşmalarında ‘Akran Zorbalığı’ Masaya Yatırıldı

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ataşehir Eğitim Buluşmaları Projesi ilk etkinliği “Akran Zorbalığı ve Yansımaları” konulu panelle gerçekleştirildi.

Ataşehir Eğitim Buluşmaları Projesi kapsamında ilk etkinlik “Akran Zorbalığı ve Yansımaları” konulu panelle gerçekleştirildi.

ATAŞEHİR EĞİTİM BULUŞMALARI PROJESİ

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl ilki düzenlenen ve “Akran Zorbalığı ve Yansımaları” konulu panelle açılışı yapılan proje, eğitim camiası tarafından da büyük beğeni topladı.

İki oturum halinde düzenlenen panele onur konuğu ve ana konuşmacı olarak; Prof.Dr. Yankı YAZGAN’ın yanı sıra, panelist katılımcılar; Eğitim Danışmanı Nazan Fettahoğlu, Klinik Psikolog Dr. Öğ. Üyesi Özlem Özden Tunca, Klinik Psikolog Serkan Kahyaoğlu, Uzman Psikolojik Danışman Seçil Akaygün Cüntay katılarak konuşmalarını ve sunumlarını gerçekleştirdiler.

“Akran Zorbalığının Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri”, “Gençlik ve Gücün Farklı Yüzleri”, “Sosyal Duygusal Öğrenme Temelinde Zorbalığı Yenmek” ve “Eşitlik Perspektifinde Akran Zorbalığı ve Yansımaları” konularının işlendiği ve ilgiyle izlenen panele, Fenerbahçe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Güniz KÜÇÜKGÜZEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILDIRIM, şube müdürleri, okul ile kurum müdür ve müdür yardımcıları ile ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmenleri katıldı.

Projenin koordinatörlüğünü yürüten ve aynı zamanda Ataşehir İlçe Milli eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Esra ÖZGENÇ akran zorbalığını konu alan panel ile ilgili açıklamasında; “ Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Ataşehir Eğitim Buluşmaları Projesi, gündemi oluşturan ve toplum tarafından ilgi gören konuların ele alındığı, bununla birlikte çarpıcı konuklarıyla da renkli ve farklı bir proje olsun istedik. Bir yandan öğretirken, sıkmadan ve keyif alınan içeriklerle paydaşlarımızı buluşturmayı amaç edindik. Ataşehir Eğitim Buluşmaları Projesi bundan sonraki süreçte de birbirinden farklı konu ve konuklarıyla Ataşehir eğitim ailemize  değer katmaya devam edecek.” dedi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ