logo

Ercüment Batanay Caddesi Örnek Mahallesi’ne Prestij Katacak

Ataşehir Örnek Mahallesi’nde prestij caddesi olarak tasarlanan bisiklet yolu ile bölge halkına alternatif spor olanağı sunan Ercüment Batanay Caddesi Ataşehirlilerin hizmetine açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Prestij cadde olarak tasarlanan yayalar için geniş kaldırım ve bisiklet yolu bulunan Örnek Mahallesi’ndeki Ercüment Batanay Caddesi 4 ay gibi kısa sürede tamamlanarak Ataşehirlilerin hizmetine açıldı.

Yapılan çalışma ile yayalar için geniş kaldırım ve bisiklet yolunun, parklanma için de ceplerin bulunduğu Ercüment Batanay Caddesi’nin dar olduğu iddiaları üzerine her iki caddeyi de ölçtüren Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, dar olduğu iddialarını doğru bulmadığını yapılan ölçüm ile kanıtladı. Her iki caddenin en dar olan alanlarında yapılan ölçümde sadece 40 cm fak olduğu ortaya çıktı.

Recep Kenan paylaştı: 7 Kasım 2017 Salı

Ercüment Batanay Caddesi’nin yapımının planlanması aşamasında yapılan anketle çevre sakinlerinden, komşulardan düşünce ve görüş alarak projenin gerçekleştirildiğini kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, vatandaşların caddede yer alan bisiklet yolunda belediyece tahsis edilecek bisikletlerle gezinti yapabileceklerinin altını çizerek, “Vatandaşlarımız belediyemizce tahsis edilecek bisikletler ile gezintilerini yapıp aldıkları yere bırakacaklar. Bu bisiklet yolu özellikle bu amaçla yapılmıştır. Şehit Char Dudayev Caddesi ana arterdir,  burası değil. Bir arkadaşımız ’yukarıdaki Char Dudayev Caddesi çok geniş, Ercüment Batanay Caddesi dar’ dedi. Bir arkadaşımızı gönderdim. Her iki tarafı da ölçecek” dedi.

İktidara geldikleri günden itibaren Char Dudayev Caddesi ile ilgili ‘ya yapın, ya da izin verin biz yapalım’ dedikleri halde İBB’nin caddenin düzenlenmesi için kendilerine izin vermediğini hatırlatan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, sonunda yapımına başladıkları caddenin inşaatının 1 senedir bitirilemediğini iddia ederek; “3 – 4 ay içinde Ercüment Batanay Caddesi bitti. Bir senedir bir caddeyi bitiremediler. Devlette devamlılık esastır. Müteahhit değişse de inşaat devam eder” diye konuştu.

Ercüment Batanay Caddesi’nin metro istasyonuna yakınlığı nedeniyle yapılan parklanmalar yüzünden trafik yoğunluğunun yaşandığına işaret edildiği bölgede henüz vatandaşlardan bir şikayet geldiğini kaydeden  Abdullah Der, kendilerinin trafik alanında yetkilerinin olmadığını, şikayetler gelmeye başladığında ilgili trafik biriminden destek isteyebileceklerini ifade etti.

Çevre sakinlerinin dar olduğu iddialarını kabul etmediği, trafiğin yenilenmesi nedeniyle tıkanmadığını vurguladıkları Ercüment Batanay Caddesi’nde görüşünü aldığımız vatandaşlar bölgede yaya trafiğinin daha yoğun olduğunu, dolayısıyla kaldırım ihtiyacı ile birlikte yapılan bisiklet yolunun ulaşıma hiçbir olumsuz etkisinin olmadığını kaydettiler.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ercüment Batanay Caddesi Örnek Mahallesi’ne Prestij Katacak” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    Ercüment Batanay Caddesi Örnek Mahallesi’ne Prestij Katacak
    https://www.itvhaber.com/ercument-batanay-caddesi-ornek-mahallesine-prestij-katacak.html#.WgOUds_S6kk.twitter
    #ErcümentBatanayCaddesi #ÖrnekMahallesi #Prestij #PrestijCaddesi #BisikletYolu #AtaşehirBelediyesi #AbdullahDer #ŞehitCharDudayevCaddesi #itvhaber