logo

FERİDUN DÜZAĞAÇ AŞK ŞARKILARINI ATAŞEHİR’DE SÖYLEDİ

ferudun (0)Rock müziğin önemli isimlerinden besteci, söz yazarı, yorumcu Feridun Düzağaç, aşk şarkılarını Ataşehir Belediyesi MSKM’de Ataşehirli müzikseverlerle söyledi.

Aşk şarkılarının önde gelen yorumcularından besteci, söz yazarı, yorumcu Feridun Düzağaç, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde Ataşehirli müzikseverlerle buluştu.

ferudun (2)

330’un üzerinde müzikseverin izlediği konserde, Düzağaç aralarında “Beni Bırakma”, “Alev Alev”, “Kül”, “FD”, “Düşler Sokağı” ve “Boş Ders Şarkısı” eserlerinin yer aldığı unutulmaz ve sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

ferudun (11)

Konser sonunda Ataşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Çetinkaya tarafından, Feridun Düzağaç’a çiçek takdim edildi.

ferudun (9)

Müzik hayatına üniversite yıllarında başlayan Feridun Düzağaç, ilk kez Mersin’de Tını grubunun solisti olarak şarkı söyledi. Düzağaç, grubun solistliğini üstlenirken günümüzde alametifarikalarından biri olarak anılan şarkı sözü yazarı kimliğini de geliştirmeye başladı. Özdemir Asaf’ın “Lavinya”sına yaptığı ilk bestesi, özel radyoların ilk dönemlerinde yayınlandı. Şarkı, Ferdi Tayfur – “Emmoğlu”nun ardından ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı olma başarısını gösterdi. Öğrenci “İndirimi” isimli Tını demosu 1993 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

ferudun (13)

Feridun Düzağaç’ın solo kariyeri, 1997 yılında yayınlanan “Beni Rahatta Dinleyin” isimli albümle başladı. Farkını hemen belli eden, Feridun Düzağaç imzalı özgün ve samimi sözlere sahip şarkıların yer aldığı albümü, 1998 yılında “Köprüden Önce Son Çıkış” albümü izledi. 2001 çıkışlı “© Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir”, Feridun Düzağaç’ın kariyerindeki en başarılı albümlerden biriydi.

ferudun (8)

Feridun Düzağaç şarkılarında, giderek daha da olgunlaşan, modern şehir hayatının içindeki insanların kendi yaşadıklarıyla özdeşleşen hikâyelere yer verdi. 2003’te “Orijinal Altyazılı”, 2005’te “Bir Devam Filmi / Siyah Beyaz Türkçe Dublaj”, 2007’de “Uykusuza Masallar”, 2010’da “FD7”, 2013’te “Flu” ve 2015’te “Başka” albümleriyle müzik dinleyicileri için çok özel bir yere sahip oldu. Feridun Düzağaç, şarkılarının birçoğunu kendisine büyük bir ilham kaynağı olan Bozcaada’da yazdı.

ferudun (4) ferudun (5)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

FERİDUN DÜZAĞAÇ AŞK ŞARKILARINI ATAŞEHİR’DE SÖYLEDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    FERİDUN DÜZAĞAÇ AŞK ŞARKILARINI ATAŞEHİR’DE SÖYLEDİ
    https://www.itvhaber.com/?p=112769
    #FeridunDüzağaç #AtaşehirBelediyesi #MustafaSaffetKültürMerkezi #HalitAkçatepeSahnesi #ZeynepÇetinkaya