logo

Mülkiyeti Çözülen Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Tapularını Alıyor!

Mülkiyeti Çözülen Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Tapularını Alıyor!

Mülkiyet sorunun çözülen Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan’da tapularının hazır olduğu, hak sahipleri Tapu Dairesinden tapularını alabilecekleri belirtiliyor.

Recep Kenan / itvhaber.com

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerini kapsayan mülkiyet sorunun çözüldüğü, tapu belgelerinin verilmeye başlandığı belirtiliyor.

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerini kapsayan mülkiyet sorunun çözüldüğü, tapu kayıtlarının 1 Nisan Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden görülebileceği, belgelerinin de 1 ay içerisinde hazırlanacağı kaydedilmişti.

Edinilen son bilgi ve bölge muhtarlarından yapılan son açıklamaya göre, bölgede hak sahiplerinin tapularının hazır olduğu, isteyen vatandaşların Tapu Dairesine giderek tapularını alabilecekleri ifade ediliyor.

MAHALLELERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Bölge muhtarları tarafından yapılan tapu ile ilgili açıklamada, “Değerli komşularım emek verdiğimiz mülkiyet sorunu ve yıllardır beklediğimiz tapu nihayet yasalaşmış. İsteyen tapu sahipleri kimliği, aslı ve fotokopisi ile birlikte Ataşehir tapu müdürlüğü giriş katta ki müdürlüğe başvurarak tapularını alabilir. Mahallemize Hayırlı Olsun.” İfadeleri yer alıyor.

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallelerini kapsayan bölgedeki mülkiyet sorununun çözüldüğü, tapu işlemlerinin tamamlandığını, tapu kayıtlarının 1 Nisan Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden görülebiliyordu.  

1972 yılında burada bir kadastro geçen bölgelerde 1973 yılında tapu tescilliği için bir dava açıld. Devamında da 73’ten 1998 yılına kadar geçen bu süre zarfında bu karara bağlanmış ve bu kesintilerle beraber bu parsellerin dengelenmesi 1998 yılında kesinleşmiş. 2009 yılında kurulan Ataşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi ile yapılan çalışma ile mülkiyetlerle ilgili arazi düzenlemesi tamamlanmış kadastroya gönderilmişti. Kadastral çalışmaların da tamamlanması sonrasında bölgede tapu tescili de sonuçlanmıştı Yapılan son açıklamada e – devlet üzerinden tapu kayıtlarının görülebileceği belirtilirken 1 ay içinde de tapuların hazırlıklarının tamamlanacağı ve tapu belgelerinin alınabileceği kaydedilmişti.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ