logo

FSM’DE KADIN VE ÇOCUK BÖLÜMLERİ İLE KADIN POLİKLİNİĞİ KAPANDI

Ataşehir’de bulunan Fatih Sultan Mehmet (FSM) Hastanesindeki Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları bölümler ve Kadın Doğum Poliklinikleri kapatılarak Sancaktepe’ye taşındı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Fatih Sultan Mehmet (FSM)  Eğitim Araştırma Hastanesindeki Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları bölümler ve Kadın Doğum Polikliniklerinin kapatılarak Sancaktepe Devlet Hastanesi’ne taşınması bu alanlardan sağlık hizmet alan Ataşehirli hastaların sağlık hizmetine ulaşmasını daha da zorlaştıracaktır.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan düzenlemenin Ataşehir’deki tek devlet hastanesi olan Fatih Sultan Mehmet (FSM) Hastanesi’nde bu birimlerin kaldırılması, Ataşehirli hastalar için sıkıntılara neden olacağı kaygısı ile Ataşehir halkı tepki gösteriyor.

Olası acil durumlarda Ataşehir’deki FSM’deki polikliniklerin kapatılması nedeniyle başka ilçelerdeki devlet hastanelerine gitme zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Konu hakkında vatandaşların tepkisinin giderek büyüdüğünü söyleyen Yenişehir Muhtarı Mustafa Arı, tek devlet hastanesi olan FSM EAH’ne sahip çıktıklarını kaydederek, “Yapılan düzenleme nedeni ile hastalarımız ciddi sıkıntılar yaşayacaktır. Hastalarımız uzaklardaki başka hastaneler gitmek zorunda kalmaktadır. Kapatılan polikliniklerimizin çocuklarımız ve kadınlarımız için yeniden halkımızın kullanımına açılmasını talep ediyoruz. Cimer ve Bimere mail atarak 184ü arayarak şikayetlerimiz ve taleplerimizi bildiriyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
9818 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

FSM’DE KADIN VE ÇOCUK BÖLÜMLERİ İLE KADIN POLİKLİNİĞİ KAPANDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    FSM’DE KADIN VE ÇOCUK BÖLÜMLERİ İLE KADIN POLİKLİNİĞİ
    KAPANDI https://www.itvhaber.com/fsmde-kadin-ve-cocuk-bolumleri-ile-kadin-poliklinigi-kapandi.html#.WTJGaFn8QfU.twitter
    #Ataşehir #FatihSultanMehmet #FSM #EAH #FSMHastanesi #ÇocukHastalıklarıBölümü #KadınHastalıklarıBölümü #KadınDoğumPoliklinikleri #Sancaktepe #DevletHastanesi