logo

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri Ödülleri Verildi

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullar arasında düzenlenen geleneksel çocuk oyunları şenliklerinde dereceye giren okullar ödülleri olan kupalarını ve madalyalarını aldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullar arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliklerinde dereceye giren okul ve öğrencilere kupa ve madalyaları Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve okul müdürleri tarafında verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının başlayan tören açılışının ardından yakan top ve sek sek oyunlarından gösteri amaçlı kısa birer bölüm oynandı.

Geleneksel çocuk oyunları şenliklerinde dereceye giren okullar ödüllerinin verildiği törende açılış konuşması yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, yaptığı konuşmada, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı işbirliğinde ilçemiz okulları arasında düzenlemiş olduğumuz geleneksel çocuk oyunları şenlikleri ile çocuklarımıza gençlerimize; liderlik yapabilme, kurallara uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma, zihinsel ve fiziksel beceriler kazanarak kendi kültürümüzü tanıma ve spor yapma alışkanlığının kazandırılmasını amaçlamaktayız” ifadelerine yer verdi.

GHSM Seyfi Güneysu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri Düzenlenmesine Dair Protokol çerçevesinde, İlçe Okul Sporları Tertip Komitesi eşgüdümünde kurumların desteği ile ilçe okulları arasında düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyun Şenliklerine  ilçemiz genelindeki okullardan toplamda 3500 sporcu öğrencinin katıldığını kaydetti.

Seyfi Güneysu, “Görevli Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız Yakan Top, Mendil Kapmaca, Sek Sek gibi unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarımızla keyifli dakikalar geçirdiler” diye konuştu.

“Geleneksel Çocuk Oyunları ilçe Şenliklerinde dereceye giren okul takımlarına kupa ve madalyaları Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen ve Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ile birlikte; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir İlçe Tarım Müdürü Sayın Muhammed Ercik, Ataşehir Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, Ataşehir İlçe Nüfus Müdürü Sayın Dursun Kırış, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hüseyin Aydın, Ataşehir Belediyesi Kültür İşler Müdürü Volkan Aslan, Sağlık Müdürü Arife Midyat Ataşehir İlçe Milli Eğitim Dernek Başkanı İsmail DAĞ ve okul müdürlerinin katıldığı törenle verildi.

Yaptıkları kısa konuşmalarla unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarının hatırlanması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen şenliğin çocuklar için önemine işaret eden Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican unutulmaya yüz tutmuş oyunları başarılı bir şekilde sergileyerek dereceye giren öğrencileri, öğretmenlerini ve idarecilerini kutladılar.

Konuşmaların ardından tören, dereceye giren okullara ve öğrencilere kupa ve madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Ataşehir Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü Geleneksel Çocuk Oyun Şenlikleri

DERECEYE GİREN OKUL SIRALAMASI

İLKOKUL MENDİL KAPMACA SONUÇLARI

4.SINIFLAR:                                                                                                                                                                                                     

  1. Halil Atamavcı İlkokulu
  2. Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu
  3. Kadire Faik Koparan İlkokulu

3.SINIFLAR:

  1. Şehit Ögretmen Hasan Akan İlkokulu
  2. Halil Atamavcı İlkokulu
  3. Özel Ataşehir Mektebim İlkokulu

2.SINIFLAR:

  1. Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu
  2. Özel Vatan İlkokulu
  3. Özel Bilgidagı İlkokulu

ORTAOKUL MENDİL KAPMACA SONUÇLARI

2006-2007-2008 DOĞUMLU KÜÇÜKLER  KARMA :

  1. İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu
  2. Ali İhsan Hayırlıoglu Ortaokul
  3. Orhan Veli Ortaokulu

2006-2007-2008 DOĞUMLU  KÜÇÜK KIZLAR:

  1. Hasan Leyli Ortaokulu
  2. Ataşehir Doga Koleji
  3. Mustafa Öncel Ortaokulu

2006-2007-2008 DOĞUMLU KÜÇÜK ERKEKLER:

  1. İçerenköy Hasanleyli Ortaokulu
  2. İhsan Kurşunoglu Ortaokulu
  3. Mustafa Öncel Ortaokulu

2004-2005 DOĞUMLU  KIZLAR:

  1. Piri Reis Ortaokulu
  2. İçerenköy Hasanleyli Ortaokul
  3. Mustafa Öncel Ortaokulu

 2004-2005 DOĞUMLU  ERKEKLER:

  1. Ali İhsan Hayırlıoglu Ortaokulu
  2. Mustafa Öncel Ortaokulu
  3. Piri Reis Ortaokulu

İLKOKUL YAKAN TOP YARIŞMA SONUÇLAR

4.SINIFLAR (2008):

1.Şehit Ögretmen Hasan Akan İlkokulu(A Takımı)

2.Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu(B Takımı)

3.Halil Atamavcı İlkokulu (A Takımı)

3.SINIFLAR:

1.Kadriye Faik Koparan İlkokulu

2.Cemile Besler İlkokulu

3.Halil Atamavcı İlkokulu(B Takımı)

ORTAOKULLAR YAKAN TOP YARIŞMA SONUÇLARI

KÜÇÜKLER  KARMA(2008-2007-2006 DOĞUMLULAR):

1.Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu

2.Piri Reis Ortaokulu

3.Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu

KÜÇÜK KIZLAR(2008-2007-2006 DOĞUMLULAR):

1.İçerenköy Hasanleyli Ortaokulu

2.Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu

3.Mustafa Öncel Ortaokulu

KÜÇÜK ERKEKLER(2008-2007-2006 DOĞUMLULAR):

1.Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu

2.Mustafa Öncel Ortaokulu

3.Orhan Veli Ortaokulu

 ORTAOKULLAR  YAKAN TOP YARIŞMA SONUÇLARI

2004-2005 DOĞUMLULAR YILDIZ KARMA:

1.Orhan Veli Ortaokulu

2.Mustafa Öncel Ortaokulu

3.Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu

2004-2005 DOĞUMLU YILDIZ KIZLAR:

1.Yeni Sahra Duriye Nuriyeendürüst Ortaokulu

2.Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu

3.Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu

2004-2005 DOĞUMLU YILDIZ ERKEKLER:

1.Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu

2.Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

3.Mustafa Öncel Ortaokulu

LİSELER ARASI YAKAN TOP YARIŞMA SONUÇLARI

2000-2001-2002-2003-2004 DOĞUMLU KIZLAR TAKIMI:

1.Teb Ataşehir Anadolu Lisesi

2.Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi

3.Ataşehir Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesi

2000-2001-2002-2003-2004 ERKEKLER  TAKIMI:

1.Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi

2.Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

3.Teb Ataşehir Anadolu Lisesi

ORTAOKULLAR  SEK SEK YARIŞMA SONUÇLARI

 KIZLAR TAKIMI (2006-2007-2008):

1.Orhan Veli Ortaokulu

2.Mustafa Öncel Ortaokulu

3.İçerenköy Hasan Leyli

ERKEK TAKIMI(2006-2007-2008):

1.Orhan Veli Ortaokulu

2.İçerenköy Hasan Leyli Ortaokulu

3.Mustafa Öncel Ortaokulu

  İLKOKULLAR SEK SEK YARIŞMA SONUÇLARI

 1.SINIFLAR:

1.Ş.Öğrt.Hasan Akan İlkokulu

2.Halil Atamavcı İlkokulu

3.Mustafa Öncel İlkokulu

2.SINIFLAR:

1.Cemile Besler İlkokulu

2.Kadriye Faik Koparan

3.Ali Fuat Cebesoy İlkokulu

3.SINIFLAR:

1.Mustafa Öncel İlkokulu

2.Cemile Besler İlkokulu

3.Özel Vatan İlkokulu

4.SINIFLAR:

1.Cemile Besler İlkokulu

2.Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu

3.Kadriye Faik Koparan İlkokulu

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
909 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ