logo

“GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜNÜ TANIYAN VAR MI?”

“GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜNÜ TANIYAN VAR MI?”

atasehir_kayisdagi_spor- (1)Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basın mensuplarını spor camiasının önde gelenlerini akşam yemeğinde buluşturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir, Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Ataşehir’de çalışan basın mensupları ile spor camiasının önde gelenlerini yemekte ağırladı.

atasehir_kayisdagi_spor- (46)

Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle akşam yemeğinde gazetecilerle buluştu. Tesis sıkıntısı yaşadığını ifade ettiği amatör spor kulüplerinin gençleri sokaktan çektiğine, kötü alışkanlıktan uzaklaştırdığına ve madde bağımlığı ile mücadeleye katkısına dikkat çekerek; sorunlarımız ilettikleri ve ilgisizliğinden yakındığı Kaymakamlık ile birlikte İlçe Gençlik Spor müdürlüğü ile ilgili yakınmalarını dile getirdi. Şahin, İstanbul’da amatör spor kulüplerine en iyi yardımı yapanın Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi olduğunu kaydederek, kendisine teşekkür etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlayan ve çalışmalarında verdikleri destek için şahsı ve arkadaşları adına teşekkür eden Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin’in davetine, Ataşehir’de faaliyet gösteren Ataşehir’de Gündem gazetesinden Himmet Kaya ve Kadir İncesu, İTV Haber’den Recep Kenan, İstanbulum Gazetesinden Ali Bal, Bitaraf Haber’den Mesut Solak, Açelya Koçhan ve Melike Acur’un yanı sıra;  Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve Ataşehir Belediye Meclisi Üyesi Ekrem Köse ile Meclis Üyesi Arif Kuşçu, Türk halk müziği sanatçıları Ali Ekber Eren ve Nurettin Güleç ile spor kulüplerinin yöneticileri katıldı.

atasehir_kayisdagi_spor- (10)

MİLLİ EMLAK’IN TALEBİ ÇÖZÜLSÜN, SAHA YILSONUNDA BİTSİN

Sporcular ile toplu resim çektiren Kayışdağı Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Şahin,  Kayışdağı Spor Kulübü sahasını basın mensuplarına tesisler ilgili; “Tesis ve altyapı olmadan hiç bir şey olmaz. Şubat ayı içersinde sahamız yıkılarak yeni sahanın yapımı için temel atılacak. Tribünü de olan nizami bir saha olacak. Milli Emlak’ın sahayı Ataşehir Belediyesi’ne zamanında devretmemesi nedeniyle bir gecikme yaşandı. Milli Emlak’ın ekstradan para talebi olmuş. Ataşehir Belediyesi CHP’de olduğu için, olay sürüncemede kaldı. Temennim bu nakit olayının bir an evvel çözülerek sahanın yılsonuna kadar bitirilmesidir” dedi.

atasehir_kayisdagi_spor- (4)

KAYMAKAMIMIZA SORUNLARIMIZ İLETTİK

8 kategoride faaliyet gösteren altyapılarının olduğunu söyleyen Hüseyin Şahin Kaymakamlığın gençleri sokaktan çekene çalışmalarına desteğini beklediklerini kaydederek; “322 lisanslı oyuncumuz var. Futbolda U12, U13, U14, U15, U16, U17, U18, U19 kategorilerinde liglerde mücadele ediyoruz.  Düzenli ve disiplinli çalışmalarımızla yolumuza devam ediyoruz. Aynı zamanda madde bağımlıları ile mücadele ediyoruz. Emniyetten bu çalışmalarımız nedeniyle teşekkür aldık. Çevredeki parklarda artık olay olmuyor. Bütün bunların temelinde spor var. Ataşehir Kaymakamımıza da sorunlarımız ilettik. Uyuşturucuyla mücadelede, sağlık sorunlarımızda Kaymakamlık bize katkı sunmamıştır. Örneğin, Sayın Kaymakamımız Büyükşehir’e yazsa, sahamız yapılır” ifadesinde bulundu.

atasehir_kayisdagi_spor- (24)

İLÇE GENÇLİK SPOR MÜDÜRÜNÜ TANIYAN VAR MI?

Şahin, gazetecilere; “Aranızda İlçe Gençlik Spor Müdürünü tanıyan var mı?” diye sorduktan sonra konuşmasına şöyle devam etti: “Biz tanımıyoruz. Kaymakamlık binasında bir yeri vardı, dilekçe vermiştik. Onu da kapatmışlar, yeri de yok. Burası ne iş yapıyor? Kapısında Ataşehir Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü yazıyor. Biz mi yanılıyoruz, siz gördünüz mü, duydunuz mu? Görmedik, göremiyoruz“ şeklinde konuştu.

atasehir_kayisdagi_spor- (20)

İSTANBUL’DA AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE EN İYİ YARDIM BATTAL İLGEZDİ’DEN

Şahin konuşmasının sonunda; “Ataşehir Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü’nün görevi, hangi branşta olursa olsun bütün spor kulüplerini ziyaret etmek, görüşmektir. Taleplerimizi asıl o yetkiliye iletmemiz gerekir. Onun aracılığıyla üst kademlere ulaştırılır. Kadir Topbaş ile randevu alma şansımız da yok. Şunu da net olarak söylemek gerekir; İstanbul’da amatör spor kulüplerine en iyi yardımı yapan da Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’dir. Yaptığı yardım, en azından üzerimizdeki bazı yükleri kaldırıyor. İlgezdi’ye ve ekibine de teşekkür ederiz” dedi.

atasehir_kayisdagi_spor- (11)

Hüseyin Şahin okuduğu şiirlerle dikkat çekerken; Ali Ekber Eren ve Nurettin Güleç, Aşık Mahsuni, Neşet Ertaş gibi ozanlardan türkülerin yanı sıra seslendirdikleri kendi eserleri ile geceye renk kattılar.

atasehir_kayisdagi_spor- (22)atasehir_kayisdagi_spor- (26)

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ