logo

HEM Kursiyerleri Dönem Çalışmalarını Sergiliyor

HEM Kursiyerleri Dönem Çalışmalarını Sergiliyor

Atasehir_hem_sergiAtaşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan yıl sonu sergisi Novada Cemal Süreya Salonu’nda Vali Şahin’in eşinin katılımı ile açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Açılışta konuşan Ataşehir HEM Müdürü Ali Savaş; “2014-2015 eğitim-öğretim yılı Ataşehir Halk Eğitim Merkezimizin yılsonu sergisinin açılışına katılan başta Sayın Valimizin Eşleri, Milletvekilimiz Sayın Metin Külünk ve siz değerli protokol üyeleri bizleri onurlandırdınız” dedi.

“Sanat kalbe giden yoldur. Sanat kendi içindeki ışığa yürüyüştür” ifadeleri ile sanata bakışını ifade eden Ak Parti Milletvekili Metin Külünk; “Bu eserleri kazandıran, bu eserlerin kazanılması için çaba gösteren öğretmenlerimizi, bu eserlerin içindeki ışığa yürüyen saygıdeğer hanımları ve tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” sözleri ile sergiye katkısı olan öğretmen ve kursiyerleri kutladı.

FOTOLAR GELİYOR…

Konuşmaların ardından Protokol tarafından kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Sergi alanını da gezen protokol, öğretmenler ve kursiyerler tarafından sergilenen eserler hakkında bilgilendirildiler.

Vali Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin ve beraberindekiler sergi gezisi sonrasında Fuaye salonunda Ataşehirli Uzakdoğu sporcularının gösterilerini izledi.

Kurs çalışmaları ve sergi ile ilgili bilgi veren Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) El Sanatları Öğretmeni İnci Allüşoğlu; “Ataşehir’de açılan tüm kurs alanlarının eserlerinin sergilendiği bir sergi. El Nakışları, Makine nakışları, Gümüş, Rölyef, El Sanatları, Ahşap Oyma, Cam Boncuk, Çini, Ebru, seramik gibi açtığımız kurslarla ilgili eserler burada mevcut. Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) olarak açtığımız bütün kursların ürünleri burada var. Yıl boyu yapılan çalışmalarımızın ürünleri burada sergileniyor. Her öğretmenin en az 30 kursiyeri vardır. İki ya da üç gurup çalışıyoruz. Burada gördüğünüz sergi kişiye ait değil. Bir eğitim yılı boyunca yapılan çalışmaları kapsıyor. Merkezimiz bu konuda güzel eserler çıkarmaya başladı. Halk Eğitim’de düzen oturdu. Güzel işler yapmaya başladı. Her alanda Halk Eğitim olarak bir şeyleri başardığımıza inanıyorum” diye konuştu.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerlerinin dönem çalışmalarından oluşan Novada AVM Cemal Süreya Salonu’ndaki sergi Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursiyerlerinin dönem çalışmalarının yer aldığı Cemal Süreya Salonu’ndaki serginin açılışına; İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin, İstanbul AK Parti Milletvekili ve 1.Bölge Milletvekili Adayı Metin Külünk, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Belediye Başkan Yardımcısı Namık Sürmen, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı ve ilçe yöneticileri, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Saydam, Ataşehir Halk Eğitim merkezi Müdürü Ali Savaş, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ