logo

Hıdırellez, Kadıköy Kalamış’ta Düzenlenecek Şenliklerle Kutlanacak

Hıdırellez, Kadıköy Kalamış’ta Düzenlenecek Şenliklerle Kutlanacak

Kadıköy Belediyesi, baharın gelişini 5 Mayıs Pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceği Hıdırellez Şenliği ile kutlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en eski inanışlarından biri olan; huzur, bereket ve baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez, bu yıl Kadıköy’de Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek şenliklerle kutlanacak.

Baharın Müjdecisi Hıdırellez, Kalamış’ta Düzenlenecek Şenliklerle Kutlanacak.

Türkiye’nin önde gelen klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici’nin sahne alacağı Kadıköy Hıdırellez Şenliği’nde konserler, danslar, dj performansları ve sürpriz etkinliklerle kutlamalar gün boyu sürecek.

Kadıköy’de Hıdırellez Şenliği

Dünyanın en eski inanışlarından biri olan; huzur, bereket ve baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez, bu yıl Kadıköy’de düzenlenecek şenliklerle kutlanacak. Kadıköy Belediyesi’nin 5 Mayıs Pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceği Hıdırellez Şenliği’nde ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici ve balkan müziğinin önemli isimlerinden Makedon trompetçi Dzambo Agusevi de orkestrası ile birlikte sahne alacak. 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Tolga Bostancı’nın DJ performansı ile başlayacak etkinlikler, Sami Levi – Volkan Şenlendirici konseri ile devam edecek. 18.30’da Hıdırellez ateşi yakılıp dilekler dilenecek. Ağaca dilek bağlama, ateşten atlama etkinliklerinin de yer alacağı şenlikte, Kadıköylüler gün boyu Kalamış’ta yankılanacak balkan ezgileriyle doyasıya eğlenme fırsatı bulacak.

Kösedağı: Hıdırellez Şenliği’nde Bahara Hep Birlikte ‘Merhaba’ Diyelim

Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı da yaptığı açıklamada tüm Kadıköylüleri ve İstanbulluları, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez’i kutlamak için Kalamış Atatürk Parkı’na davet etti. Kösedağı, “Kadıköy Belediyesi olarak yaptığımız düzenlemelerle birlikte Kalamış Atatürk Parkı’ndaki yeşil alan miktarını tam 2 bin metrekare arttırdık. Herkesin parkımızın yeni hâlini görmeye ve 5 Mayıs Pazar günü burada düzenleyeceğimiz Hıdırellez Şenliği’ne davet ediyorum. Hepimize umut olacak bu güzel günde Kalamış’ta buluşalım ve Hıdırellez Şenliği’nde bahara hep birlikte ‘merhaba’ diyelim” dedi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ