logo

Hüseyin Yayman ‘A Planı koalisyon, B Seçim ’

Hüseyin Yayman ‘A Planı koalisyon, B Seçim ’

_ Ak_sancaktepe_huseyin _yaymanAk Parti İstanbul 1 Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman Sancaktepe teşkilatının Vefa İftarı programına katıldı. Yayman, Meclis başkanı seçiminin motivasyon kaynağı oluğunu söyledi.

Recep kenan/itvhaber.com

Hükümet çalışmaları ile ilgili öngörüsünü dile getiren yayman bütün koalisyon seçeneklerini deneyecek olan Ak Parti’nin Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayacağını, Meclis başkanının seçilmesinin motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (42)

“Ak Parti’siz Hükümetin Kurulamayacağı Anlaşıldı”

AK Parti’nin hükümet kurmak için bütün seçenekleri değerlendireceğini söyleyen Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Yayman hükümet kurma çalışmaları ile ilgili şunları söyledi: “AK Parti samimiyetle bütün hükümet seçeneklerini, koalisyon seçeneklerini denemek istiyor. Bunu bir taktik olarak değil, strateji olarak yürütüyor. Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması için, Türkiye’nin kaosa sürüklenmemesi için bir hükümetin kurulmasını istiyor. Ak Parti’siz de bir hükümetin kurulamayacağı anlaşıldı. Meclis başkanlığı seçimi Ak Parti’de, teşkilatlarda, mahalle başkanlıklarımızda büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Ak parti, A planı olarak koalisyonu, B planı olarak da seçimi masada tutuyor.”

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (43)-

“Teşkilat Mensupları Bir Araya Geldi”

Ak Parti Sancaktepe Teşkilat mensuplarının buluştuğu iftar organizasyonunun teşkilatı motive ettiğini söyleyen Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Yayman; “Sancaktepe Belediyemizin seçimlerde çok büyük bir emeği var. Sancaktepe’ye uzun süredir hizmet eden tüm teşkilat mensupları bir araya geldi. Ak Parti’nin gücü burada zaten. Eski, yeni ve geleceğin yöneticileri aynı masa etrafında bir araya geliyorlar. Ve bir tecrübe paylaşımı var. Bu çok önemli… Burada teşkilatımızın motivasyonu artıyor. Teşkilatımız bir kez daha seçim varsa, ben seçime hazırım tezi de buradan ortaya çıkıyor” dedi.

“Önce Koalisyon”

Ak Parti’nin olasılıklarını deneyerek koalisyon oluşturarak hükümet kuracağını ifade eden Hüseyin Yayman, “Önce Ak Parti koalisyonu deneyecek. Hükümet seçeneklerini deneyecek. Seçimi ben öngörmüyorum. Önce koalisyon” ifadesi ile erken seçim olasılığının düşük olduğunu kaydetti.

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (77)

Ak_sancaktepe_adil_kandemir_ismail_erdem (75)

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ