logo

İBB Çocuk Etkinliği Sahnebüs İçerenköylü Çocuklarla Buluşuyor

İBB Çocuk Etkinliği Sahnebüs İçerenköylü Çocuklarla Buluşuyor

Pandemi döneminde çocukları unutmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A. Ş.’nin Mobil çocuk programı Sahnebüs, Tacim Ayvadaş’da İçerenköylü çocuklarla buluşuyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Pandemi önlemlerine göre düzenlenen ve İstanbul’un gösteri alanlarına uzak bölgelerini sanatla buluşturmayı amaçlayan “Sahnebüs” Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde çocuklarla buluşuyor.

Sahne şovları, masal anlatımları, tiyatro-film gösterimleri ve diğer sahne ve alan etkinlikleriyle İçerenköy Taçim Ayvadaş Parkı’nda 26 Ekim Pazartesi günü Saat 13:00’de çocuklara keyifli saatler yaşatacak.

İSTANBUL’UN GÖSTERİ ALANLARINA UZAK BÖLGELERİNİ SANATLA BULUŞTURUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni normal sürecinde sanatseverleri ve çocukları, kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor. Pandemi önlemleri nedeniyle kültürel içerikleri ara vermeden dijitalden kentliye ulaştıran İBB Kültür Daire Başkanlığı, şimdi de İstanbul’un gösteri alanlarına uzak bölgelerini sanatla buluşturuyor.

İBB SAHNEBÜS PROGRAMINDA SAHNE VE ALAN ETKİNLİKLERİ

Kültürel aktiviteleri İstanbullunun mahallesine taşıyan Sahnebüs programında,  Karagöz Hacivat, jonglör, clown show, ritim show, bubble show, masal anlatımı, çocuk şarkıları, kortej, bando, maskot, tahta bacak gibi sahne ve alan etkinlikleri yer alıyor.

Yer: İçerenköy Taçim Ayvadaş Parkı
Yürüyüş Parkuru Yanı

Tarih: 26 Ekim Pazartesi

Saat: 13:00

İÇERENKÖY MAHALLE MUHTARI SIRMA DOĞRU DUYURDU

İBB Kültür A. Ş.’nin Mobil çocuk programı Sahnebüs etkinliklerinin İçerenköy’de çocuklarla buluşacağı müjdesini yaptığı açıklamayla İçerenköy Mahalle Muhtarı Sırma Doğru duyurdu.

İçerenköy Mahalle Muhtarı Sırma Doğru’nun İçerenköy’de “Sahnebüs” etkinlikleri ile ilgili açıklaması:

Sevgili komşularım hepinize güzel ve sağlıklı bir hafta diliyorum. Uzun zamandır çok beğenerek takip ettiğim İBB Kültür A. Ş.’nin çocuk programı talebimiz üzerine mahallemize geliyor. Çok sıkıntılı ve çocukların parklarda rahatça koşup oynayamadıkları, evlerden çıkamadıkları zamanlardan geçiyoruz.

İBB Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU bütün bu yoğunluk arasında çocuklarımıza bir nebze de olsa nefes aldırmak, keyifli zaman geçirmelerini sağlamayı ihmal etmemiş. Başkanımızın yüreğine sağlık diyorum ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Yarın yapılacak gösteriye siz komşularım, anneler, babalar, anneanneler, babaanneler, dedeler ve torunlar hepinizi bekliyorum.

Çooook eğleneceğinizi umuyorum ve sevgilerimi yolluyorum.

Sırma Doğru
İçerenköy Mahalle  Muhtarı

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ