logo

İBB Meclisi Tarafından Seçimle Belirlenen Komisyonlar

İBB Meclisi Tarafından Seçimle Belirlenen Komisyonlar

31 Mart Yerel Seçimleri ile oluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ekrem İmamoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda İhtisas Komisyonları ve üyelerini belirledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Belediye Meclisi yeni dönemde kurulması zorunlu İmar ve bayındırlık komisyonu, çevre ve sağlık komisyonu, plân ve bütçe komisyonu, eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu ile ulaşım komisyonunun aralarında olduğu ihtisas komisyonları ve üyelerini belirledi.

9 üyeli komisyonlara gruplarından gelen teklifle aday gösterilen Ak Parti ve CHP’li meclis üyelerinden seçim yapıldı. Yapılan seçimde 5 üye Ak Parti’den, 3 üye de CHP’li üyelerden seçilerek komisyonlar oluşturuldu.

2’Sİ AK PARTİ, 2’Sİ CHP’DEN 4 ATAŞEHİRLİ KOMİSYONLARDA

Ataşehir’den Birkan Birol Yıldız  (CHP) Ulaşım Ve Trafik Komisyonu ve Oğuz Sarul (CHP) Çevre Ve Enerji Komisyonu’nda yer aldı.

Naim Yağcı (Ak Parti) Hukuk Komisyonu Ve Fatih Kayacı (Ak Parti) Tarife Komisyonunda görev alan Ataşehirli üyeler arasında yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2019-2020’de 1 Yıl İçin Seçilen Meclis İhtisas Komisyonları ve Üyeleri:

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Yüksel AKYOL (Ak Parti)
Osman DEMİR (Ak Parti)
Eyüp DURSUN (Ak Parti)
Zeynel Abidin OKUL (Ak Parti)
Mustafa Nuri KALYONCU (Ak Parti)
Hatice Ülkü ÖZER (CHP)
Emrah ŞAHAN (CHP)
Süleyman ULUOCAK (CHP)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Mehmet Selim BİLMEN (Ak Parti)
Haşim İSKENDER (Ak Parti)
Arzu ÖĞÜT ŞİMŞEK (Ak Parti)
Serkan HASER (Ak Parti)
Tarık KANBUR (Ak Parti)
Abdul Fettah DİNDAR (CHP)
.Ediz ZEYREK (CHP)
Hayrettin ÖZBAKIR (CHP)

SAĞLIK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
İsmail SEZER (Ak Parti)
Mustafa ZENGİN (Ak Parti)
Elif BULUT GEZEN (Ak Parti)
Yunus KÖSE (Ak Parti)
Kemal AYGENLİ (Ak Parti)
Gülay DEMİREL (CHP)
Mustafa OLTULU (CHP)
Belgin TEZER (CHP)

ULAŞIM VE TRAFİK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Abdullah ÖZDEMİR (Ak Parti)
Hamdi DEMİRHAN (Ak Parti)
Nizamettin ALTINTAŞ (Ak Parti)
Amine Cansu KABA (Ak Parti)
Mustafa KORAL (Ak Parti)
Suat SARI (CHP)
Ali Haydar KAHRAMAN (CHP)
Birkan Birol YILDIZ (CHP)

EĞİTİM KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Fatma BALCI (Ak Parti)
Meryem İNAT (Ak Parti)
Uğur KORKMAZ (Ak Parti)
Öznur CANAYAKIN (Ak Parti)
Şahmettin YÜKSEL (Ak Parti)
Ferhunde ŞİRİN (CHP)
Belgin POYRAZ (CHP)
Alaettin AKTAY (CHP)

HUKUK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Muhammet KAYNAR (Ak Parti)
Ömer Faruk AKBULUT (Ak Parti)
Murat ŞAHİN (Ak Parti)
Solmaz KIRAN ÇİNKİL (Ak Parti)
Naim YAĞCI (Ak Parti)
Özgür ÖZ (CHP)
Mithat ÇELİK (CHP)
Ülkü SAKALAR (CHP)

TARİFE KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Seçkin TURAN (Ak Parti)
Halit CEBECİ (Ak Parti)
Fatih KAYACI (Ak Parti)
Meryem KARAKÖSE (Ak Parti)
Muhammet İbrahim İNAN (Ak Parti)
Seyit Ali AYDOĞMUŞ (CHP)
Ali Haydar İŞKAR (CHP)
Düzgün KAYA (CHP)

HARİTA KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Mehmet YİĞİT (Ak Parti)
Kübra Nur USLU (Ak Parti)
Leyla Gülden KILDAN (Ak Parti)
Güven YİĞİT (Ak Parti)
Halük SADIKOĞLU (Ak Parti)
Murat CİRAV (CHP)
Hasan GÖKPINAR (CHP)
Ali DELEN (CHP)

AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Nurdan ERTUĞRUL (Ak Parti)
Mehmet ER (Ak Parti)
Şenol ALAN (Ak Parti)
Engin AYDOĞAN (Ak Parti)
Eyüp ÇAKAR (Ak Parti)
Coşkun TANIŞ (CHP)
Umut ŞENOL (CHP)
Fidan ASLAN EROĞLU (CHP)

TURİZM KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Ramiz POLAT (Ak Parti)
Halim YILDIRIM (Ak Parti)
Necati KAHRAMAN (Ak Parti)
Sezgin BATIGÜN (Ak Parti)
Cemil KESKİN (Ak Parti)
Kadri SANCAKTAR (CHP)
Kazım AKŞAHİN (CHP)
Ahmet ŞAHİN (CHP)

DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Servet KILIÇ (Ak Parti)
Faruk ÖZDEMİR (Ak Parti)
Umut DURAK (Ak Parti)
Adem İNCE (Ak Parti)
Ercan KADER (Ak Parti)
Şaban CEBİR (CHP)
Nerze ÖZYURTLU (CHP)
Önder TURMUŞ (CHP)

ENGELSİZ HAYAT KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Cemal MERDAN (Ak Parti)
Seda SÖNMEZ (Ak Parti)
Hatice YILMAZ (Ak Parti)
Yağmur AYTEKİN (Ak Parti)
Ahmet UZUN (Ak Parti)
Yılmaz DEMİREL (CHP)
Ünsal AYKUTOĞLU (CHP)
Tufan BABAR (CHP)

KADIN AİLE VE ÇOCUK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Makbule HACIKASIMOĞLU (AK PARTİ) (Ak Parti)
Ayşe BAYDERE (Ak Parti)
İlknur KOVAÇ (Ak Parti)
Süheyla TOPÇU (Ak Parti)
Nurcan ÖZTÜRKMEN (Ak Parti)
Emel TIĞLI (CHP)
Fatoş HAMZALI (CHP)
Nazife Figen KARAHAN (CHP)

KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Serkan DURAN (Ak Parti)
Hamdullah ARVAS (Ak Parti)
Erkan ALEMDAR (Ak Parti)
Murat ŞAHİN (Ak Parti)
Hasan ŞAHİN (Ak Parti)
İnan GÜNEY (CHP)
Nuri ASLAN (CHP)
Tuğrul ARIK (CHP)

HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Şenol CENGİZ (Ak Parti)
Sedat DEMİRTAŞ (Ak Parti)
İlyas DURAS (Ak Parti)
Yeşil Aytulum TURGUT (Ak Parti)
Ertan İSKENDER (Ak Parti)
Melih YILDIZ (CHP)
Ali KIDIK (CHP)
Bora KILIÇ (CHP)

ALTYAPI, MESKEN VE EMLAK KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Saim KADIOĞLU (Ak Parti)
Göksel ERDEM (Ak Parti)
Ahmet Hamdi GÜRBÜZ (Ak Parti)
Harun Emirhan EKŞİ (Ak Parti)
Ömer KIR (Ak Parti)
Süleyman SOLMAZ (CHP)
Nuray KILIÇ (CHP)
Tarık ERDOĞAN (CHP)

TEMEL HAKLAR KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Kadir ÇAKIR (Ak Parti)
Muharrem BALIK (Ak Parti)
Fatih AYDOĞAN (Ak Parti)
Mehmet Can ERDÜNDAR (Ak Parti)
Murat TÜRKYILMAZ (Ak Parti)
Orhan ÇAKIR (CHP)
Çetin KEÇELİ (CHP)
Mehmet DİNDAR TIRAŞ (CHP)

TARIM, ORMAN, HAYVANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Sami BARLAS (Ak Parti)
Ersin ÇETİN (Ak Parti)
Gökhan ÖZTEN (Ak Parti)
Okan GÜLKOKU (Ak Parti)
Furkan TOPALOĞLU (Ak Parti)
Mustafa Oktay AKSU (CHP)
Ayhan TUTUM (CHP)
Bora BALCIOĞLU (CHP)

ÇEVRE VE ENERJİ KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Özlem EROL (Ak Parti)
Sadullah KABAHASANOĞLU (Ak Parti)
Kadem EKŞİ (Ak Parti)
Serdar DURAN (Ak Parti)
Hasan BACIOĞLU (Ak Parti)
Cavit GANİÇ (CHP)
Oğuz SARUL (CHP)
Doğan TEKEL (CHP)

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Burhan ŞENTÜRK (Ak Parti)
Duygu KOÇ ŞİMDİ (Ak Parti)
Ömer Faruk AY (Ak Parti)
Hasan GÖKÇE (Ak Parti)
Oktay KOÇBIYIK (Ak Parti)
Görkem KURŞUN (CHP)
Fatih KELEŞ (CHP)
Cengiz EMEKTAR (CHP)

KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Ahmet Rasim YÜCEL (Ak Parti)
Şeyma AKTAA (Ak Parti)
Erdem KERTİŞÇİ (Ak Parti)
Büşra UNCU ÖZTEN (Ak Parti)
Ali Rıza TEKE (Ak Parti)
Mahmut Nevzat GÜL (CHP)
Seyfi ERBAŞ (CHP)
Erkan DİNÇEL (CHP)

SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Sıddık ÖZGENÇ (Ak Parti)
Yasemin BATUR (Ak Parti)
Gaye ZAYIF (Ak Parti)
Kaya KOCAMAN (Ak Parti)
Veli GÜNDOĞDU (Ak Parti)
Yusuf KOÇHAN (CHP)
Sinan GÜMÜŞ (CHP)
Gencay ÖZCAN (CHP)

KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU

Adı, Soyadı Parti
Oktay BİRİNCİ (Ak Parti)
Abdülnaser ŞİMŞEK (Ak Parti)
Adnan Zeki BOSTANCI (Ak Parti)
Can Alper ŞEN (Ak Parti)
Murat KANT (Ak Parti)
Nizamettin GÜNEL (CHP)
Erkan ERDOĞAN (CHP)
Sebahattin ÖZTÜRK (CHP)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ