logo

İBB Meclisi Toplantısı Kovid Salgını Nedeniyle Ertelendi

İBB Meclisi Toplantısı Kovid Salgını Nedeniyle Ertelendi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin 12 Nisan Pazartesi günü başlayacak oturumları, Covid-19 salgınında artan vakalar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

12 Nisan Pazartesi günü başlaması beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi‘nin nisan ayı olağan oturumları ileri bir tarihte gerçekleştirilmek üzere ertelendi. İBB Meclisi oturumları önceki yıl da Kovid salgını önlemleri kapmasında iptal edilmişti.            

Ancak İBB Meclis Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, artan Covid-19 vakaları nedeniyle İBB’nin başvurusu ve İstanbul Valiliği‘nin kararı doğrultusunda oturumların ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

VALİLİK KARARI İLE ERTELENDİ

İstanbul Valiliği’nin kararı doğrultusunda yapılan duyuruda “Ülkemiz genelinde ve İstanbul’da Covid-19 salgınının seyrinde gelinen noktada, vaka sayılarındaki artışlar ve toplantılara iştirak edecek katılımcı sayıları göz önüne alındığında, hastalığın bulaş riskini artırabileceği, fert ve toplum sağlığı açısından tehlike oluşturabileceği değerlendirilerek, 12.04.2021 Pazartesi günü yapılması ilan edilen Nisan ayı olağan İBB Meclis toplantıları İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başvurusu ve İstanbul Valiliğinin kararı doğrultusunda ileri bir tarihe ertelenmiştir.” İfadeleri yer aldı.

İBB VE İETT’NİN FAALİYET RAPORLARI GÖRÜŞÜLECEKTİ

İBB Meclisi’nin nisan ayı oturumlarında İBB ve İETT’nin 2020 yılı faaliyet raporları görüşülecekti. Her nisan ayında olduğu gibi İBB Meclisi başkanvekilleri, katip üyeler, komisyon üyeleri ve encümen üyelerinin seçimle yenilenecekti.

İÇERENKÖY VE KÜÇÜKBAKKALKÖY İMAR PLANI GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYORDU

Ataşehir’in İçerenköy ve Küçükbakkalköy mahallelerini kapsayan, itiraz edilerek yargıya taşınan İçerenköy, Küçükbakkalköy ve Yakın Çevresi 1/ 5000 ölçekli Nazım İmar Planında (NİP) yargı kararı doğrultusunda düzenlemeler yapılarak meclis gündemine gelmesi ve görüşülmesi bekleniyordu.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İBB Meclisi Toplantısı Kovid Salgını Nedeniyle Ertelendi” için 1 yorum

  1. Zeynep : diyor ki:

    Neden toplanmıyor halk metrobüste 1 saat yolculuk yapıyor dipdibe.. Uzaktan bağlantı ile görüşsün. Zor mu yani. Saçmalık.. Halk eşşek gibi çalışıyor işine gidiyor. Grup toplantısı yapıp şak şak cılık yapıyorlar ya. Yazık