logo

İMAR PLANI GELMEDEN ATAŞEHİR’DE HAREKET BAŞLADI

İMAR PLANI GELMEDEN ATAŞEHİR’DE HAREKET BAŞLADI

Uzun süredir beklenen yılan hikayesine dönen ve sonunda imzadan geçtiği öğrenilen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek RNİP gelmeden Ataşehir’deki dönüşümde hareket başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Yenisahra Mahallesi ve Barbaros Mahallesi’nin bir kısmının kapsayan Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Ölçek RNİP (Revize Nazım İmar Planı) İBB Başkanlığı tarafından onaylanarak ilgili kurumlara dağıtım aşamasına geldi. Yenisahra imar planın imza aşamasının tamamlandığını ilk duyuran itvhaber.com oldu.

Ataşehirliler ve Yenisahra ile Barbaros mahalleleri sakinleri kendilerini birinci derecede ilgilendiren bir başka gelişmeyi yine ilk olarak itvhaber.com’dan haber alıyorlar.

2012 yılında çalışmalarına başlanan 2013 İBB Meclisinde görüşülerek 15 Kasım 2014 yapılan değişikliklerin 2016 yılı Aralık ayında gündemine gelen Mecliste oylanarak kabul edilen Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 Revize Nazım İmar Planı (RNİP), plan notlarında düzenlemeler yapılarak 21 Nisan 2017 Cuma günü yapılan İBB Meclisi tarafından kabul edildi.

O günden bu yana imza süreci bekleyen yaklaşık 4 ay sonra imzadan geçen Yeni Sahra Mahallesi ve Yakın Çevresine ilişkin 1/5000 Ölçekli RNİP (Revize Nazım İmar Planı) kapsamında bulunan bölge hareketlendi.

YENİSAHRA PLATFORMU ÜYELERİ BELEDİYEDE

Edinilen bilgiye göre, planın imzadan geçerek dağıtım sürecinde olduğu haberini alan aralarından DKY İnşaat ve Güneri İnşaat’ın da olduğu Yenisahra Platformu üyesi müteahhit firmalar ile belediye planlama yetkilileri arasında Ataşehir Belediyesi’nde bir toplantı gerçekleşti.

Ataşehir Belediyesi’nde geçekleşen toplantıda, Ataşehir Belediyesi planlama yetkililerinin müteahhit firmalardan ellerindeki verileri kendilerine iletmesini istedi. Yenisahra Platformu üyesi müteahhit firmalar ise belediyeden destek taleplerini dile getirirken çalışmaların hızlandırılması yönünde iradelerini belirttiler.

1/1000’lik UİP EYLÜL, EKİM’DE MECLİSE YETİŞSİN

Edinilen bilgiye göre, çalışmaların hızla tamamlanmasını isteyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Yenisahra ve Yakın Çevresi  1/1000  Ölçek Uygulama İmar Planı (UİP)’nın  Eylül, en geç Ekim ayı ABelediye Meclis toplantısına yetiştirilmesini istedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ