logo

‘İstanbul’un Birikimini Türkiye İle Paylaşmaya Kararlıyız’

‘İstanbul’un Birikimini Türkiye İle Paylaşmaya Kararlıyız’

İmza töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Bu birikimleri, “Türkiye’nin her köşesine paylaşmak konusunda karalıyız. Kapımızı kim çalarsa başımızın üstünde yeri var.”

Recep Kenan/itvhaber.com

Bolu Belediyesi ve Belbim AŞ. protokol imza töreninde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu birikimleri, Türkiye’nin her köşesine paylaşmak konusunda karalıyız. Kapımızı kim çalarsa başımızın üstünde yeri var.” Dedi.

İLETİŞİMİ KURMAK BAŞLANGIÇLARIN EN ÖNEMLİ AŞAMASI

Bolu Belediyesi ile İBB iştiraklerinden Belbim AŞ. arasında imzalanan protokolün imza töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu iletişimi kurmak, bu kararlılığı göstermek, bu tür başlangıçların en önemli aşaması. Bunu Yapmanız çok değerli” dedi.

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İSTANBUL’UN BİRİKİMİNİ TÜRKİYE İLE PAYLAŞMAYA KARARLIYIZ”

Törende konuşan İmamoğlu, “Türkiye’nin en önemli en dinamik belediyecilik yapısıyız. Böyle bir şehrin bütün bu birikimlerini, Türkiye’nin her köşesine paylaşmak konusunda karalıyız. Kapımızı kim çalarsa başımızın üstünde yeri var. Yani bu sadece, ‘ikimiz aynı partideyiz buluşması’ değil. Bütün belediyelere de aslında kapının açık olduğuna dair bir mesajı.” Diye konuştu.

İBB’NİN ÜRETTİKLERİYLE KAPISI TÜRKİYE’NİN HER YERİNE AÇIK

İBB’nin tüm ürettikleriyle kapısının Türkiye’nin her yerine açık olduğunun altını çizen İmamoğlu, şöyle devam etti:“Geçen, doğduğum şehri ziyaretimde, iki belediyenin önünde de yaptığım konuşmamda, ‘Hangi partiden olduğunun önemi yok ” dedim. Biz İstanbuluz. Türkiye’nin en önemli en dinamik belediyecilik yapısıyız. Birikimleri var, deneyimleri var, tecrübeleri var, potansiyeli yüksek. Böyle bir şehrin bütün bu birikimlerini, Türkiye’nin her köşesine paylaşmak konusunda karalıyız. Kapımızı kim çalarsa başımızın üstünde yeri var. Yani bu sadece, ‘ikimiz aynı partideyiz buluşması’ değil. Bütün belediyelere de aslında kapının açık olduğuna dair bir mesajı. Bu yönüyle kıymetli…”

TÜRKİYE’YE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

Yakın zamanda dijital yenilikler içeren bazı uygulamaları tanıtacaklarının müjdesini veren İmamoğlu, “Dijital platformları önemsiyoruz. Dijital uygulamaları aslında bir demokrasi platformuna, forumlarına dönüşmesini istiyoruz. İşlerimiz kolaylaşsın istiyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN MOTİVASYONU, İYİ ANLAMDA MOTOR GÜCÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

Dijital platformlar üzerinden toplumun her kesimine ulaşmayı kolaylaştırmak istediklerini anlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasında, “Toplumla her hususu çok kolay paylaşabilelim ve o paylaştığımız bilgiler, veriler üzerinden hizmetlerimizi geliştirelim. Hatta, o şehirde yaşayan insanlar hem o hizmetin bir parçası olsun hem de her türlü konunun, sorunun gönüllüsü olsun istiyoruz. Bu paylaşım, demokrasiyi çok güçlendirecek bir paylaşım. Bu tür çalışmalarımız da var. Umuyorum ki en kolay şekilde entegre olacak. Hem yenilikçi olmanızdan mütevellit hem de Bolu’ya yakıştığı için söylemek istiyorum ki en öncü adımları inşallah sizlerle atmaya devam ederiz. Bu manada bu iletişim birçok belediye tarafından duyulacaktır, kıymetlidir. Arkadaşlarımın, İstanbul’a olan sorumluluğu kadar Türkiye’nin her tarafına sorumluluğu var. Çünkü, artık bu bir realite; Türkiye’nin her dört kişiden birisi İstanbul’da bir şekilde yaşıyor. Ekonomik karşılığı daha güçlü. O zaman biz, Türkiye’nin iyi anlamda motivasyonu, iyi anlamda motor gücü olmak zorundayız.  Bu, misyonumuzu yerine getirmenin de iyi partnerlere ihtiyacı var. Siz de bize iyi bir partner, iyi bir çözüm ortağı oldunuz. Harika, çok sevindim. Nicelerini imzalamak dileğiyle diyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

"İstanbul'un birikimini Türkiye ile paylaşmaya kararlıyız."Başkan Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediyesi ile BELBİM AŞ arasında “Bolu Toplu Ulaşım Elektronik Ücret Toplama Sistemi”nin kurulması ve işletilmesi niyet protokolü imza törenine katıldı.

İBB TV paylaştı: 7 Ağustos 2020 Cuma

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ