logo

KABATAŞ’A İNCELEME TALİMATI VERİLECEK Mİ?’

kabataş_metro_5İstanbul’da Beşiktaş-Kabataş metro çalışmalarına ilişkin dün sosyal medyada paylaşılan büyük yankı uyandıran bir fotoğraf ile ilgili (İBB) Beyaz Masa’dan bilgi isteniyor.

Beşiktaş-Kabataş metro çalışmalarına ilişkin dün sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf büyük yankı uyandırdı. Paylaşılan fotoğrafta, kazı çalışmalarının devam ettiği bölgede yeraltından çıkan tarihi yapı görülüyor. Yurttaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa’dan bilgi talep ederken, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Yurttaşlar tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa’dan bilgi talep edilmesine rağmen konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadığını” ifade etti.

kabataş_metro

‘KALINTILARIN AKİBETİ NE OLACAK?’

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na önerge sunan CHP’li Yarkadaş, şu soruları yöneltti:

“-   Bakanlığınız tarafından Koruma Kurulu’na buluntuları incelenmesi için talimat verilecek midir?

– Konuyla alakalı bakanlığınıza intikal eden bir ihbar var mıdır?

– Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta yapının duvarları ve yer döşemeleri net bir biçimde görülmektedir. Kalıntıların akıbetinin ne olacaktır?

– Konuyla ilgili kamuoyuna bilgi verilmesi düşünülmekte midir?”

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
834 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KABATAŞ’A İNCELEME TALİMATI VERİLECEK Mİ?’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KABATAŞ’A İNCELEME TALİMATI VERİLECEK Mİ?’
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=99002
    #Beşiktaş #Kabataş #MetroÇalışması #SosyalMedya #Fotoğraf #KazıÇalışması #TarihiYapı #itvhaber #İBB #BeyazMasa #Bilgi #TBMM #CHPİstanbul #BarışYarkadaş