logo

‘Kadın Emeği Festivali’nin Onur Konuğu Türkan Şoray

‘Kadın Emeği Festivali’nin Onur Konuğu Türkan Şoray

Festivalin onur konuğu Türkan Şoray, “Kadın Emeği Festivali” kapsamında Kartallı ve İstanbullu kadınlarla buluştuğu söyleşi yoğun ilgi gördü.

Festivalin Onur Konuğu Türkan SultanKadın Emeği Festivali” kapsamında “Kartallı Kadınlar Soruyor, Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray Yanıtlıyor” söyleşisi ile Kartallılarla buluştu.

Kartal Kadın Emeği Festivali onur konuğu olan Türkan Şoray’ın Kartallı ve İstanbullu kadınlarla buluştuğu söyleşi, yoğun kalabalığa sahne oldu.

Kadın Emeği Festivali’ni çok beğendiğini söyleyen, kadınların her alanda başarılı olmasına sevindiğini ve bütün kadınların başarısını önemsediğini belirten Türkan Şoray, festivalin düzenlenmesine verdiği katkıdan dolayı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

TÜRK SİNEMASININ SULTANI KARTAL’DA

14 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleşen “Kartallı Kadınlar Soruyor, Türk Sinemasının Sultanı Türkan Şoray Yanıtlıyor” söyleşisi ile Kadın Emeği Festivali büyük bir kalabalığı ağırladı.

Festivalin onur konuğu olan Türkan Şoray’ın Kartallı ve İstanbullu kadınlarla buluştuğu söyleşi, yoğun kalabalığa sahne oldu.

Binlerce hayranının Türk Sinemasının Sultanı lakaplı Şoray’ı yakından görmeye çalıştığı söyleşide ünlü sanatçı da çok heyecanlandı. Uzun yıllar sonra Kartal’a geldiğini ve çok güzelleşmiş bulduğunu belirten Şoray, gördüğü ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Rol adlığı filmlerde kazalar atlattığını, boynunun kırıldığını ve donma tehlikesi geçirdiğini ancak geriye dönüp baktığında bu ilgiyi, sevgiyi görünce yaşadıklarına değdiği belirten Şoray, Kadın Emeği Festivali’ni çok beğendiğini söyledi.

FESTİVALİN ONUR KONUĞU TÜRKAN ŞORAY

Sahnede daha sonra hayranlarının sorularını cevaplandıran Şoray, resmini de imzalayarak hayranı olan bir vatandaşa verdi. Festivalin onur konuğu olan Şoray’a daha sonra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok tarafından buket ve Kartal heykelciği takdim edildi.

Sahneye annesi Aynur Yüksel ile birlikte çıkan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, o sırada arka fonda çalan Selvi Boylum Al Yazmalım filminin müziğini işaret ederek filmin o kadar güzel olduğunu, bu güzelliğin bir parçası olan Türkan Şoray’ın, Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında yer aldığını söyledi.

Kadınların üretimin bir parçası olması gerektiğini aktaran Başkan Yüksel, Kartallı komşuları bir araya getirebilmek için de festivalin güzel bir vesile olduğunu söyledi. Filmleriyle büyüdüğümüz Türkan Şoray gibi efsane bir ismi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Yüksel, Türkan Şoray’ın belirli bir kuşağa sevgiyi ve emeği öğrettiğini vurguladı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ