logo

KASTAMONU BAHÇECİK KÖYÜ ‘YILIN ANNESİ’Nİ SEÇTİ

KASTAMONU BAHÇECİK KÖYÜ ‘YILIN ANNESİ’Nİ SEÇTİ

kastamonu_bahcecik_zabitaMerkezi Ataşehir’de bulunan, iki katlı Köy Konağı açılışını yapan Salim BEL başkanlığındaki Bahçecik Köyü Derneği, düzenlediği Anneler Günü etkinliğinde ‘Yılın Annesi’ni seçti

Recep Kenan/itvhaber.com

Merkezi Ataşehir’de bulunan Kastamonu İli Araç İlçesi Bahçecik Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz yıl Orman Kooperatifi ile birlikte Bahçecik Köyü’ne yaptırdıkları iki katlı Köy Konağı açılışını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl Köy Konağını açan Bahçecik Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu sene de, her yıl geleneksel olarak kutladığı Anneler Günü etkinliğini, İstanbul’da 20 Mayıs 2016 günü gerçekleştirdi.

Bahçecik Köyü Derneğinin düzenlediği gecede yöre sanatçıları sahne aldı. Kastamonu İli Araç İlçesi Bahçecik Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salim BEL’in davetini kırmayarak katılan, Çatalzeytinli, Hababam Sınıfı oyuncusu Tuncay AKCA da geceye renk katarken davetlilerin ilgi odağı oldu.

2015 yılı Köy Ağası seçilen Yılmaz KARAGÜL, Hanım Ağa Seçilen Dilek BULKAN ve Ayşe BALKAŞ’a plaketleri verildi.

2008 yılında Bahçecik Köyünde yaşanan traktör kazasında vefat eden 3 kişiden biri olan Ali ÇİLEK’in genç yaşta dul kalan eşi,hayvancılık yaparak çocuklarını okutan ve evlendiren Aynur ÇİLEK 2016 Yılı Yılının Annesi seçildi.

Yaptığı konuşmada, “Yılın Annesi” seçilen Aynur ÇİLEK sağlık ve başarılar dileyen Başkan Salim BEL, geceye çelenk gönderen Ataşehir Belediye Başkanı BATTAL İLGEZDİ’ye, uzaktan ve yakından katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

kastamonu_bahcecik_salim_bel  (3)kastamonu_bahcecik_salim_bel  (2)kastamonu_bahcecik_salim_bel  (5)kastamonu_bahcecik_salim_bel  (4)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ