logo

‘Cumartesi Anneleri’nden Fatma Kırbayır Hayatını Kaybetti

‘Cumartesi Anneleri’nden Fatma Kırbayır Hayatını Kaybetti

12 Eylül askeri darbesinde gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamayan Cemil Kırbayır’ın kardeşi Fatma Kırbayır’ı ebediyete uğurlandı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Cumartesi Anneleri olarak bilinen 12 Eylül askeri darbesinde gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamayan kayıp yakınları arasında olan “Kayıp Anneleri“nden Cemil Kırbayır’ın kardeşi Fatma Kırbayır hayatını kaybetti.

İçerenköy Gökyiğit Camisinde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğa uğurlanan Fatma Kırbayır’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Ardahan’ın Göle ilçesine götürüldü. 

Kayıp Anneleri ile birlikte uzun süren oturma eylemlerine katılan Cemil Kırbayır’ın kardeşi Fatma Kırbayır’ın Ataşehir İçerenköy Gökyiğit Camisinde kılınan cenaze namazına Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ve ÖDP eski Genel Başkanı Alper Taş’ın aralarında olduğu siyasiler, STK temsilcileri  ile birlikte merhumun yakınları katıldı.

12 Eylül 1980 darbesinde Ardahan’ın Okçu köyündeki evinden gözaltına alındıktan sonra haber alınamayan Cemil Kırbayır’ın kardeşi Cumartesi Annesi Fatma Kırbayır hayatını kaybetti. Kayıp Cemil Kırbayır ve kardeşi Fatma Kırbayır’ın anneleri Berfo Kırbayır da oğlunun akıbetini öğrenemeden 2013 yılında yaşamını yitirmişti.

Fatma Kırbayır’ın cenazesine katılan Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, “12 Eylül askeri darbesinde gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamayan Cemil Kırbayır’ın kardeşi Fatma Kırbayır’ı ebediyete uğurladık. Ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum. Mücadelelerini daima yaşatacağız.” Dedi.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ