logo

KONGRE BİTTİ, CHP İSTANBUL İL BAŞKANI BELLİ OLDU

KONGRE BİTTİ, CHP İSTANBUL İL BAŞKANI BELLİ OLDU

Kadıköy Bostancı’da gerçekleşen Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu’nun yarıştığı CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresinde yeni CHP İstanbul İl Başkanı belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cemal Canpolat ile Canan Kaftancıoğlu’nun yarıştığı CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve başkan adayları birer konuşma yaptı.

KONGRE BİTTİ, CHP İSTANBUL İL BAŞKANI BELLİ OLDU http://www.haberinasli.com/kongre-bitti-chp-istanbul-il-baskani-belli-oldu/#.Wlrz4KK2rgg.twitter

Gepostet von Recep Kenan am Samstag, 13. Januar 2018

Bostancı Gösteri Merkezi’nde kurulan 6 sandıkta doğal delegelerle birlikte 654 delege oy kullandı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından kapanan sandıklarda yapılan sayımında 325 delegenin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı seçildi.  Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

Mevcut başkan Cemal Canpolat’ın açılışını yaptığı, Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın başkan seçildiği divan başkanlığı, Doğan Çakmak, Hüseyin Aksu, Alev Çağlayan ve Hale Coşkun Özcömert’ten oluşan divan yönetiminde Saat 11:00’da başlayan CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. Daha sonra başkanlık yarışı yapan Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu da birer konuşma yaptı.

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresinde, İstanbul’daki 38 ilçeden seçilen 654 delege oy kullandı. Milletvekillerinin doğal delege olduğu kongreye çeşitli illerden çok sayıda da milletvekili, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

KONGRE BİTTİ, CHP İSTANBUL İL BAŞKANI BELLİ OLDU http://www.haberinasli.com/kongre-bitti-chp-istanbul-il-baskani-belli-oldu/#.Wlrz4KK2rgg.twitter

Gepostet von Recep Kenan am Samstag, 13. Januar 2018

Seçimde oy kullanan 654 delegeden 325 delegenin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı seçildi.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu’nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ