logo

KÜÇÜK ÇOCUKLARDAN SPOR ADAMINA BÜYÜK DESTEK

KÜÇÜK ÇOCUKLARDAN SPOR ADAMINA BÜYÜK DESTEK

Yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da kartopu oynayarak karın tadını çıkaran çocuklar açtıkları pankart ile spor kamuoyuna FİFA kokartlı hakeme desteklerini gösterdiler.

İstanbul’da hayatı felç eden kar yağışının tadını yine çocuklar çıkarttı. Ataşehir’de ise kartopu oynayan çocuklar açtıkları pankart ile spor kamuoyuna mesaj verdiler. Kar yağınca çocuklar genelde kartopu oynar, kardan adam yapar, kızakla ya da buldukları naylon parçaları ile kayarak eğlenirler. Ancak bu çocukların aralarında Hakemlik yapan spor adamlarının çocukları da olunca işin rengi bir anda değişti.

DENİZ ATEŞ BİTNEL’E MAÇ VERİLMİYOR

Geçtiğimiz sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor karşılaşması, Bordo-Mavili 4 futbolcunun oyundan atılması ve Trabzonsporlu Salih Dursun’un FİFA kokartlı eski Hakem Deniz Ateş Bitnel’e kırmızı kart göstermesiyle gündem olmuş, Galatasaray’ın 2-1 kazandığı maç uzun süre konuşulmuştu. Maçı yöneten Deniz Ateş Bitnel, Trabzonspor Yönetimi tarafından çok sert eleştirilmiş, MHK da hakeminin klasmanını düşürmüştü. TFF Hakemlik yaptırılmayan Deniz Ateş Bitnel, PFDK tarafından 60 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırılmıştı. Tahkim’e giden hakemin cezası ise onanmıştı. Bu olaydan aylar sonra Antalyaspor’a transfer olan ve Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasında Deniz Ateş Bitnel’in elinden kırmızı kartı alarak Hakeme “oyundan çık” diyen futbolcu Salih Dursun ise, kırmızı-beyazlı ekibe transfer olduğu gün imza töreninde, Hakem Deniz Ateş Bitnel’den özür dilemişti.

“DENİZ ATEŞ BİTNEL YALNIZ DEĞİLDİR”

İstanbul Ataşehir’de aralarında Faal ve Faal olmayan Hakem çocukları ise Babaları ile birlikte kar topu oynamaya çıktıklarında ellerinde ilginç ve anlamlı bir pankart açtılar. Pankartta, Hakem Deniz Ateş Bitnel’e destek vardı. TFF ile MHK’nın baskılar sonucunda karşısında durduğu genç Hakeme belki de en anlamlı destek minik çocuklarının minik ellerinde açıldı: “Deniz Ateş Bitnel Yalnız Değildir”

Kaynak: Ali Kemal Demir

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ