logo

Kültür Koleji Öğrencilerinden Eğitimde Engel Yok Dayanışması

“Eğitimde Engel Yok Dayanışma Var” ilkesi ile sosyal sorumluluk projesine imza atan Kültür Koleji Fen Lisesi Öğrencileri görme engelli kardeşleri için kitap ve soru bankalarını seslendirdi.

Kültür Koleji Fen Lisesi Öğrencileri “Eğitimde Engel Yok Dayanışma Var” ilkesi ile bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.

Kültür Koleji Fen Lisesi öğrencileri, görme engelli kardeşleri için stüdyoya girdi. Fen liseliler, Liseye Geçiş Sistemi (LGS) hazırlık sürecinde ihtiyaç duyulan konu anlatımlı kitap ve soru bankalarını 8. sınıf öğrencileri için tek tek seslendirdi.

Kültür Koleji Fen Lisesi; engelli öğrencilerin akranlarıyla eşit şartlarda eğitim yarışında yer alma ihtiyacını “Hayallerime Ortak Ol” sloganıyla, sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Geçtiğimiz yıl aynı proje kapsamında Türkan Sabancı Görme Engelliler anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri için masal seslendiren liseliler, bu kez ortaokul 8. Sınıflar için mikrofon başına geçti. Edebiyat eserleri sesli e-kitap sistemlerinde oldukça yaygın. Buna rağmen görme engelli öğrenciler için ulusal sınavlara hazırlık kaynaklarındaki sesli yayın yetersizliği, projeye ilham verdi. Fen liseliler Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu 8. Sınıf öğrencilerinin yararlanacağı LGS konu anlatımlı kitap ve soru bankalarını Radyo Kültür stüdyolarında seslendirdi. 9 haftada tamamlanan sesli sınav kaynağı, Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’ndaki anlamlı buluşmada 8. Sınıf öğrencilerine, hediye edildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
688 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ