logo

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün

tatil_kurban_bayrami_tatili_kac_gunKurban Bayramı tatili süresi belirlendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.

Kurban Bayramı tatili süresi 9 gün oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinden yapılan duyuruda, Davutoğlu’nun kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladığı bildirildi.

Buna göre; 18 Eylül Cuma akşamı sona erecek hafta içi mesai ile başlayacak olan tatil 27 Eylül Pazar akşamı sona erecek.

Yazının ilgili kurumlara gönderildiği belirtilen duyuruda, “Kurum yöneticilerince, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ