logo

‘LOZAN ANLAŞMASI’ İLE ‘SEVR’ YIRTILIP ATILDI

94.yıl dönümünde mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan Antlaşması ile Türk Milleti’nin bu topraklardaki bin yıllık varlığını hedef alan Sevr’in yırtılıp atıldığını kaydetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Belgesi olarak nitelenen Lozan Antlaşması’nın 94. Yıl dönümü kutlanıyor.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, 94. yıldönümünü kutlanan Lozan Antlaşması ile Türk Milleti’nin bu topraklardaki bin yıllık varlığını hedef alan Sevr’in yırtılıp atıldığının vurguladı.

İSTİKLAL DESTANI, LOZAN ANTLAŞMASI İLE TESCİL EDİLMİŞTİR

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 94. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajı:

“Bugün, Cumhuriyetimizin kurucu belgesi olan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 94. yıldönümünü kutluyoruz. Aziz milletimizin her türlü yokluğa, yoksulluğa ve imkânsızlıklara rağmen yazdığı istiklal destanı, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanında tescil edilmiştir.

TÜRK MİLLETİ, LOZAN ANLAŞMASI İLE SEVR’İ YIRTIP ATMIŞTIR

Türk Milleti, Lozan Anlaşması ile bu topraklardaki bin yıllık varlığını hedef alan Sevr’i yırtıp atmış, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

ÜLKEMİZ, BEKA MÜCADELESİ YÜRÜTMEKTEDİR

Ülkemiz, dün olduğu gibi bugün de varlığına kasteden çeşitli saldırılara karşı bir beka mücadelesi yürütmektedir. Bu beka mücadelesinde en büyük güç kaynağımız, yaklaşık bir asır önce olduğu gibi kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla milletimizin tamamının istiklal ve istikballerine olan sarsılmaz bağlılıklarıdır.

15 TEMMUZ’A DİRENİŞ MİLLETİMİZİN NELERİ GÖZE ALABİLECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR

Geçtiğimiz hafta birinci yıldönümünü andığımız 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında sergilenen direniş, milletimizin ne kadar kararlı olduğunu; vatanı, bağımsızlığı ve iradesini korumak için neleri göze alabileceğini bir kez daha göstermiştir.

TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET NİYAZ EDİYORUM

Asker elbisesi giymiş teröristler eliyle gerçekleştirilmek istenen işgal teşebbüsüne karşı 80 milyonun bütün fertleri “TEK DEVLET, TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN” ilkeleri etrafında birleşmiş, kenetlenmiştir.

Türkiye, değerlerinden, ilkelerinden ve aziz milletimizin yiğitliğinden cesaret alarak hedefleri doğrultusunda ilerlemeyi sürdürecektir.

Lozan Barış Antlaşması’nın 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve kahraman silah arkadaşlarını tazimle yad ediyor; vatanımız ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1061 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘LOZAN ANLAŞMASI’ İLE ‘SEVR’ YIRTILIP ATILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘LOZAN ANLAŞMASI’ İLE ‘SEVR’ YIRTILIP ATILDI
    https://www.itvhaber.com/lozan-anlasmasi-ile-sevr-yirtilip-atildi.html#.WXY3zbDFysI.twitter
    #CumhurbaşkanıErdoğan #LozanAntlaşması #TürkMilleti #Sevr #SevrYırtılıpAtıldı #TürkiyeCumhuriyeti #KurucuBelgesi #LozanBarışAntlaşması #LozanAntlaşmasınınYılDönümü #itvhaber