logo

“Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği Projesinin Tanıtımı Yapıldı

“Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesinin tanıtım toplantısı Ataşehir’de yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Nerede KalmıştıkEğitim Seferberliği projesi ile 81 ilde açık öğretim liseleri ve halk eğitimi merkezleri, kadınları hem diploma sahibi yapacak, hem de onlara mesleki beceri kazandıracak.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımız da ‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programı‘ndan istifade edebilecek.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Saffet Yılmaz tarafından Ataşehir’de yapılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesinin tanıtım toplantısı ile ilgili açıklaması:

“NEREDE KALMIŞTIK” EĞİTİM SEFERBERLİĞİ PROJESİNİN TANITIMI ATAŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TARAFINDAN YAPILDI!

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sayın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesinin tanıtım toplantısı 11/11/2021 tarihinde Ataşehir ilçemizde 10 okulda yapıldı.

Bu projeyle 81 ilimizde açık öğretim liselerimiz ve halk eğitimi merkezlerimiz, kadınlarımızı hem diploma sahibi yapacak hem de onlara mesleki beceri kazandıracak. Ayrıca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımız da ‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programı’ndan istifade edebilecek.” Bu anlayıştan yola çıkarak Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi olarak toplantıya katılan velilerimize hayat boyu öğrenmenin öneminden ve halk eğitimi merkezlerinin işleyişinden bahsettik.

Millî Eğitim Bakanlığının, kadınlarımızın yarım kalmış eğitimlerini açık öğretim liseleri, olgunlaşma enstitüleri, mesleki eğitim merkezleri gibi çeşitli programlar aracılığıyla tamamlamaları için gerekli her türlü imkânı sunacağını, özellikle açık öğretim sınavlarına erişimi artırabilmek için yurt içi ve yurt dışı açık öğretim sınavlarını dijital platformlar aracılığı ile çevrim içi olarak yapacağını anlattık.

Okullaşma ve okuryazarlık oranlarında son 18 yılda önemli artışlar sağlandığını ifade ederek “TÜİK verilerine göre, 6 yaş üzeri kadın nüfus içerisinde okuryazarlık oranı 2002 yılında yüzde 79,9 iken 2020’de bu oran yüzde 95,5’e yükseldi.” bilgisini paylaştık.

Özetle bu projeden yararlanmak isteyen kadınlarımız, eğitimlerini yarım bırakmış olan kadınlarımız, çok rahat bir şekilde eğitimlerini tamamlayabilecekler.

Toplantılar aşağıda belirtilen okullarımızda idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz başkanlığında gerçekleştirilmiştir:

1.Abdurrahman ŞENYÜZ(ATA İLKOKULU)

2.Saffet YILMAZ(CEMİLE BESLER İLKOKULU)

3.Ayşegül ŞEN(ALİ NİHAT TARLAN İLKOKULU)

4.Fatma AŞNAZ(KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN İLKOKULU)

5.Abdurrahim KAŞGARİ(İÇERENKÖY HASAN LEYLİ ORTAOKULU)

6.Emine DEMİRÖZ(KAYIŞDAĞI ARİFPAŞA İLKOKULU)

7.Necla KOLÇAK(HALİL ATAMAVCI İLKOKULU)

8.Şengül METE(FETİH İMKB İLKOKULU)

9.Muharrem GÖKER(ÇAĞRIBEY İLKOKULU)

10.Kudret GÜMÜŞ(SARE SELAHATTİN UZEL İLKOKULU)

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ