logo

Nerede Oy Kullanacağınızı Öğrenin

Nerede Oy Kullanacağınızı Öğrenin

ysk_nerede_oy_kullanacagim_ogren_ysk_sandik_sorgulama_2015_Nerede Oy Kullanacağım? Sorusunun cevabı. YSK 2015 Seçmen Sorgulama sayfası. Tıklayın YSK sorgulama sayfasından sandığınızı öğrenin. YSK Sayfasından Seçmen Sorgula.

Recep Kenan/itvhaber.com

Seçmen kağıtlarınız elinize geçmedi ya da kaybettiyseniz ne yapacaksınız? YSK seçmen sorgulama sayfasından oy kullanacağınız yeri ve sandığı öğrenebilirsiniz.

Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde vatandaşlarımız seçim sandık bilgilerini yukarda verdiğimiz adresten sorgulayabilirsiniz. Nerede oy kullanacağımızın bilgileri YSK seçmen sorgulama özelliği kullanılarak öğrenilebilir.

YSK SAYFASINDAN SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ!..

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın internet sitesinden seçmen bilgileri sorgulanabiliyor. 14 Mart günü Saat 08.00’dan itibaren askıya çıkarak güncellenen yurt içi ve yurt dışı seçmen listelerine ulaşılarak YSK’nın resmi “www.ysk.gov.tr” adresinden seçmen kayıtlarının sorgulanması özelliği ile sandık ve seçmen sıra numarası öğreniliyor.

2015 seçimleri için güncellenen seçmen listesinde kaydınız varsa YSK Resmi Web sayfasındaki sandık sorgulama özelliği ile oy kullanacağınız okul, sandık ve sıra numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca sandıklara yakın bölgelerde hizmet veren gönüllüler de seçmen bilgilerinize ulaşmakta yardımcı oluyorlar.

2015 seçimleri için güncellenen Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun açıkladığı sandık bilgisine göre nerede oy kullanacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar internetteki seçmen sorgulama hizmetini kullanabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sayfasındaki bu seçmen sorgulama ekranından nerede oy kullanacağını öğrenmek isteyen vatandaşların ‘T.C. kimlik numarası’, ‘nüfusa kayıtlı olduğu sıra no’, ‘nüfusa kayıtlı olduğu il’ ve sayfa içerisinde güvenlik önlemi olarak verilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmeleri yeterli oluyor.

Seçim Günü Yurt Genelinde Hava Yağışlı

Hafta başından bu yana Türkiye’nin iç ile batı bölgelerinde etkili olan sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanaklar, 7 Haziran 2015 Pazar günü de etkili olmaya devam edecek. İç bölgelerde mevsim normallerinin altında gerçekleşen hava sıcaklıkları, hafta sonunda 3 ila 6 derece artacak ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Türkiye, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi’ne yağışlı bir havada girecek.

Hava sıcaklıkları ise hafta sonunda 3 ila 6 derece artacak ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında olacak.

Hafta başından bu yana ülkenin iç ve batı bölgelerinde etkili olan sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanaklar, yarın ve 7 Haziran 2015 Pazar günü de etkili olmaya devam edecek.

Seçim günü ülkenin kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olurken, sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, öğleden sonra Ege ve İç Anadolu bölgeleri, Karadeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde mevzi sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak görülecek.

İç bölgelerde mevsim normallerinin altında gerçekleşen hava sıcaklıkları, hafta sonunda 3 ila 6 derece artacak ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Bazı illerde 7 Haziran Pazar günü beklenilen hava durumları ile en düşük ve en yüksek sıcaklık değerleri şöyle olacak:

Ankara: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu öğleden sonra kısa süreli sağanak 13 / 24

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde hafif sağanak 17 / 25

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu öğleden sonra gök gürültülü sağanak 18 / 28

Bursa: Parçalı çok bulutlu ve kısa süreli sağanak 17 / 27

Afyonkarahisar: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu öğleden sonra kısa süreli sağanak 11 / 22

Antalya: Az bulutlu öğleden sonra parçalı çok bulutlu iç kesimleri gök gürültülü sağanak 19 / 26

Adana: Az bulutlu öğleden sonra parçalı bulutlu 18 / 30

Bolu: Parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinde kısa süreli sağanak 13 / 23

Samsun: Parçalı bulutlu iç kesimleri öğleden sonra kısa süreli sağanak 18 / 22

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu iç kesimleri öğleden sonra sağanak 18 / 23

Erzurum: Az bulutlu öğleden sonra parçalı ve çok bulutlu 9 / 23

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 12 / 33 derece

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ