logo

Pandemi Sonrası Çocuklar Doğa Kampı’nda Buluştu

Pandemi Sonrası Çocuklar Doğa Kampı’nda Buluştu

Maltepe Belediyesi, Polonezköy’de çocuklar için doğa kampında pandemi döneminde arkadaşlarıyla sosyalleşemeyen çocukları hem arkadaşlarıyla hem de doğa ile buluşturdu.

Maltepe Belediyesi, pandemi döneminde arkadaşlarıyla sosyalleşemeyen çocukları hem arkadaşlarıyla hem de doğa ile buluşturdu. Polonezköy’de çocuklar için doğa kampı düzenleyen Maltepe Belediyesi antrenörler eşliğinde düzenlenen etkinliklerle hem çocukların eğlenmesini hem de spor yapmasını sağladı.

Maltepe Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından pandemi dolayısıyla evlerinden çıkamayan çocuklar için ücretsiz doğa kampı düzenlendi. Polonezköy Kidslandpark’ta çeşitli yaş gruplarından 50’den fazla çocuğun katılımıyla düzenlenen ‘Doğa Kampı’ etkinliği gerçekleştirildi. Çocuklar birbirinden eğlenceli etkinlik ve yarışmalarla keyifli bir gün geçirdi.

Kamp eğitmenleri ve antrenörler eşliğinde farklı gruplar halinde çocuklar hem birbirleriyle yarıştı hem de eğlenceli anlar yaşadı. Survivor parkurunda birbirleriyle rekabet eden çocuklar ayrıca elmas bulma oyunları, doğa ve orman yürüşü, orman ağaçlarını ve bitki örtüsünü tanıma, ateş yakmayı öğrenme, çalılarla ve ağaçlarla ev yapımı, çadır yapımı, saksılarda bitki yetiştirme, doğal yaşam hayvanları tanıma gibi alanlarda etkinlikler düzenlendi. Hem yarışan, hem eğlenen, hem spor yapan, hem de sosyalleşen çocuklara ayrıca ilkyardım ve AFAD eğitimleri de verildi.

itvhaber

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ