logo

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ KREŞ HAKKI

Ataşehir Belediye Meclisinde gündeme, şehit ve gazilerin 1. derece yakınlarının 3-6 yaş gurubu çocuklarına gündüz bakım evinden ücretsiz yararlanması görüşülüyor.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M.Naim Yağcı ve Başkan Yardımcısı Zafer Düşgün, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Hüseyin Hışman ve Kalender Özdemir meclisin izleyici sırasındaki konuklar arasında yer aldılar.

Gündem dışı söz alarak “Ramazan ayı münasebetiyle mesai arkadaşları ve Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlayarak, hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Ataşehir Belediye Meclisi CHP Gurup Başkanvekili İlhami Yılmaz; Dünya Çevre Günü’nü de kutladığı mesajında; “5 Haziran Dünya Çevre günü. İnsanlar, toplumsal yaşam ilişkileri içerisinde doğal kaynakları kullanırken çevre bilincine önem vermeli. Çevre bilinci konusunda yerel yönetimlerden vatandaşlara kadar toplumun her kesiminden ve her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir. Bu vesile ile 5 Haziran Dünya Çevre Gününüzü kutluyorum. Bu arada, Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti gurubu adına söz alan Meclis Üyesi Mahmut Yörük gurubu adına dile getirdiği mesajında;” İslam aleminin ve sizlerin Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik ediyorum. Bu arada Şırnak’ta helikopter kazasında şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabrı celil diliyorum. Ayrıca birinci süper lige çıkan Malatya Spor, Sivas Spor ve Göztepe’yi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

Gündem dışı konuşmasına Kaymakamlığın önündeki yolun kapalı olması nedeniyle gelen şikayetleri dile getirerek devam eden Mahmut Yörük, “Kaymakamlığın önündeki yol epeydir kapalı. Vatandaştan şikâyet alıyoruz.  Sebebini öğrenmek istiyorum?” şeklindeki sorusunu yönelttiği CHP Grup Başkanvekili İlhami Yılmaz, gerekçeyi öğrenerek bilgi vereceğini söyledi.

Ak Parti Meclis Üyelerinin verdiği yazılı önerge okunduktan sonra yapılan oylamada oybirliğiyle başkanlık makamına gönderilmesi kabul edildi.

Gündemin görüşülmesine geçilip, ek maddenin oylanması ile gündeme alınması kabul edildi. Gündem görüşmesinde birinci maddesinde yer alan ilk maddenin “içkili yerler” başlığı altındaki maddede olmasına tepki gösteren Mahmut Yörük, “Mevlana Cami Sokak” isminin “Bayraktar Cami Sokak” olarak değiştirilmesi konusundaki talebin gündeme gelmesi ile de “Mevlana”nın isimden çıkartılmasına tepki gösterdi.

Konu ile ilgili yanıt vermek üzere söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, belediye olarak vatandaşlardan gelen talepleri Meclis gündemine taşıyarak “Aziz Meclis”in görüşlerinin alınmasının gereğine işaret ederek; “komisyonlarda görüşülsün, tartışılsın, buraya geldiği zaman söz konusu maddeler üzerinde tartışmalarımızı yaparız” dedi.

Görüşülen gündem maddelerinden;  1,3,4,5,6 ve 9’uncu maddelerin oybirliği, 2’inci maddenin oyçokluğuyla ilgili komisyonlara gönderilmesi kabul edildi. Gündemdeki 7’inci maddenin müdürlüğüne iade kararının alındığı görüşmelerde ise gündemdeki, 8. Madde “Teklif Kararı” olarak oylanarak kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı ilk birleşimine başkanlık eden Meclis 1. Başkanvekili Sadi Özata, gündemde görüşülecek başka madde kalmadığı gerekçesi ve 07.06.2017 Çarşamba günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ KREŞ HAKKI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA ÜCRETSİZ KREŞ HAKKI
    https://www.itvhaber.com/sehit-ve-gazi-cocuklarina-ucretsiz-kres-hakki.html#.WTbMa-dVj8Y.twitter
    #Ataşehir #BelediyeMeclisi #Şehit #Gazi #Yakınları #Çocuk #GündüzBakımevi #ÜcretsizYararlanmaHakkı #Kreş