logo

SEYFİ GÜNEYSU ‘SPORLA SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞİR’

atasehir_gshm_kura-0Ataşehir’de ilçe MEM’e bağlı okullar arasında 2016 – 2017 sezonunda düzenlenecek spor faaliyetlerinin yapılacağı turnuvaların programları ve fikstürü kura ile belirlendi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte organize ettikleri, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Ataşehir’de okullar arasında yapılacak spor turnuvalarının fikstür takvimi belirlendi.

atasehir_gshm_kura-32

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından okullarda organizasyonu yapılan 2016-2015 eğitim öğretim yılı sezonu spor faaliyetlerini değerlendirme, 2016-2017 eğitim öğretim yılı spor faaliyetlerinin programını belirleme toplantısı yapıldı. Toplantıda yapılan kura çekimi ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı spor faaliyetlerinin fikstür programı belirlendi.

atasehir_gshm_kura-28

Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu’nun ev sahipliğinde, 2016-2017 eğitim öğretim yılı spor faaliyetleri programının belirlendiği Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde yapılan kura çekimine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, Ataşehir’deki okul müdürleri ile beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

2016-2017 sezonunda 30 ortaokul, 31 lise, 6 ilkokulun katılacağı turnuvalarda öğrenciler; minikler, küçükler, gençler ve kızlar olmak üzere; kız ve erkek kategorilerinde yarışacaklar. Ataşehir’de öğrenim gören yaklaşık 9 bin öğrenci spor yaparken tatlı bir rekabet içinde olacak. Müsabakaların basketbol, voleybol, atletizm kros, satranç, yüzme, masatenisi, badminton, hentbol, futsal, tenis, güreş, okçuluk, halk oyunları, tekvando, kick-boks ve dart gibi spor dallarında yapılması planlanıyor.

atasehir_gshm_kura-2

SAĞLIKLI NESİLLER SPOR, SANAT, BİLİMLE YETİŞİR

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’ndeki kura çekimi açılış konuşmasını yapan Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu; sporun sağlıklı nesil yetişmesindeki öneminin altını çizerek; “Bağımlılığın her türlüsünün tehdit oluşturduğu günümüzde çocuklarımızı ve gençlerimizi sağlıklı, özgüveni yüksek, sosyal ve disiplinli nesiller olarak yetiştirmenin en önemli yolu onları spora, sanata, bilime yönlendirerek sağlıklı nesiller yetiştirmekle olur” dedi.

atasehir_gshm_kura-3 atasehir_gshm_kura-11

AMAÇ GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRMEK, SPOR YAPMA KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAK

Kura çekimi ile belirlenecek programın Aralık ayında başlayacağını ifade eden Güneysu, amaçlarının çocukları spora yönlendirmek olduğunu kaydettiği konuşmasında; “Müdürlüğümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı arasında çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor yapma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla karşılıklı yardımlaşma ve işbirliği protokolü doğrultusunda ilçemiz okulları arasında çeşitli branşlarda birçok müsabakaları ortaklaşa düzenlemekteyiz.  Aralık ayı itibariyle başlayacak olan turnuvalar, ilçe Okul Sporları tertip komitesinin belirleyeceği branş ve tarih sıralamasına göre yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

atasehir_gshm_kura-12 atasehir_gshm_kura-13

EN ÖNEMLİ GÖREV İŞİN MUTFAĞINDA ÇALIŞANLARA DÜŞÜYOR

Ataşehir’in toplam öğrenci sayısına göre ancak yüzde 13,8’ne okul sporlarında ulaştıklarını söyleyen Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, İstanbul il ortalamasına göre yüksek kabul edilse de yetersiz bulduklarının altını çizerek; “İstanbul geneline bakıldığında ilçemiz İl ortalamasının üzerinde olsa da bize göre yetersiz. En az toplam öğrenci sayısının yüzde 25-30’na ulaşmamız lazım. Bu yıl hedefimiz 15 bin öğrencimize spor yaptırmak. Bu hedefimize hep birlikte azim ve kararlılıkla özveriyle çalışarak ulaşacağımıza inanıyorum. Spor tesisi anlamında Ataşehir’in yetersiz olduğunu biliyorum. Elimizdeki mevcut imkânları kullanırsak iyi sonuçlar alacağımızı da inanıyorum. Burada en önemli görev ve sorumluluk işin mutfağında çalışan siz yöneticilere özellikle beden eğitimi öğretmenlerimize düşüyor” dedi.

atasehir_gshm_kura-2-1

Kuralara katılıp turnuvalara katılmayan yaptırımlar uygulanacağına dikkat çeken Seyfi Güneysu konuşmasını; “Seyircilerle ilgili önceden komiteye bilgi verilmesini, kuralara katılıp turnuvalara katılmayanlara yasal uygulamalar uygulanacağını, ahlaka, spora uygun bir turnuva olmasını diliyorum” temennisi ile noktaladı.

atasehir_gshm_kura-16

ÖĞRENCİLERE KÜFÜR VE HAKARET ETMEMEYİ ÖĞRETECEĞİZ

Trnuvaların seyircisiz oynanmasını doğru bulmadığını ifade eden Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican bu turnuvalarda tribün eğitiminin, seyirci kültürünün de verilebileceğini vurgulayarak; “Müsabakaların yapılacağı salon seyirci bölümü varsa seyircilerin getirilmesinden yanayım. Hiçbir müsabaka seyircisiz tat vermiyor. Seyircisiz spor mu olur bir seyirci olarak soruyorum? Öğretmenlerin takımı çalıştırdıkları gibi öğrencileri de iyi seyirci olmaları için çalıştırmaları gerekir.  Hep birlikte öğrencilere küfür ve hakaret etmemeyi öğreteceğiz” şeklinde konuştu.

atasehir_gshm_kura-17 atasehir_gshm_kura-18

OKUL BAHÇESİ DARALTILARAK KAZANILAN SPOR ALANLARI DEPO OLMASIN

“Spor alanları yapmak için okulların bahçelerini daraltıyoruz. Onun için spor alanlarını çocuklarımızın kullanacağı şekilde boş tutalım. Başka malzemeler veya para kazanmak için çocukları spordan yoksun bırakmayalım” ifadelerini kullanarak bazı idarecilerin spor alanlarını depo olarak kullandığının gözlendiğini kaydeden Ertuğrul Bilican, okul bahçesi daraltılarak kazanılan ve sayı olarak önemli bir oranı yakaladıkları spor tesislerinin amacına uygun ve verimli kullanılmasının önemine dikkat çekti.

atasehir_gshm_kura-25

ATAŞEHİR BELEDİYESİ AMATÖR SPORU DESTEKLİYOR

Ataşehir’de yapılan amatör spor faaliyetlerini desteklediklerini vurgulayarak konuşmasına başlayan Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Volkan Arslan, katılımcılara Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin selamlarını ileterek; “Ataşehir Belediyesi İlçemizdeki tüm spor faaliyetlerine bir bütün olarak bakmaktadır. Spor faaliyetlerinin Ataşehir’deki kurumların işbirliğinde ve dayanışması içinde yapılacağını ve kazanan başarıların Ataşehir’in başarısı olacaktır” şeklinde ifade etti.

atasehir_gshm_kura-27

İLÇEMİZİN SPOR KOMPLEKSİNE İHTİYACI VAR

Ataşehir yeni kurulan ilçe olduğuna dikkat çeken Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Volkan Arslan, ataşehir’in lisanslı sporcu sayısında iyi bir noktada olduğunu düşündüğünü ifade ettiği konuşmasını; “Bunda da kurumlarımızın dışında bölgede hizmet veren değerli Beden Eğitimi öğretmenlerimizin, okul müdürlerimizin ve kulüplerimizin ciddi payları var. İlçe de hizmet veren tüm spor emekçileri ile bir araya geliyoruz. Tesisler alanında sıkıntılar var. Kısa zamanda bu eksiklerin giderileceğini düşünüyoruz.  Okullardaki spor salonları yeterli olsa bile ilçemizin spor komplekslerine de ihtiyacı var. Sanırım 2017-2018 gibi bir kompleks İlçemize kazandırılacak. 3 yıldır okul turnuvaları bir bütün olarak devam ediyor.  Bu protokolün 3’üncü senesinde de daha fazla katılım, daha fazla sporcu yetiştirmek ve İlçemizden milli sporcularımızın hem bireysel anlamda hem de takım sporları anlamında başarı elde etmesini temenni ediyoruz” ifadeleriyle tamamladı.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra okul takımlarının eşleşmeleri için kuralar Güneysu, Bilican ve Aslan ve diğer katılımcılar tarafında çekildi.

atasehir_gshm_kura-30 atasehir_gshm_kura-36 atasehir_gshm_kura-37 atasehir_gshm_kura-38 atasehir_gshm_kura-39atasehir_gshm_kura-4atasehir_gshm_kura-5atasehir_gshm_kura-7atasehir_gshm_kura-9atasehir_gshm_kura-23atasehir_gshm_kura-24atasehir_gshm_kura-24-1

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1023 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

SEYFİ GÜNEYSU ‘SPORLA SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞİR’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    SEYFİ GÜNEYSU ‘SPORLA SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞİR’
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=105782
    #Ataşehir #MEM #OkulSporları #KuraÇekimi #SporFaaliyetleri #TurnuvaProgramı #AtaşehirKaymakamlığı #GençlikHizmetleri #Spor #SeyfiGüneysu