logo

14 Ağustos 2015

Seyyar Satıcılıktan Oyunculuğa: Erdal Bakır

Seyyar Satıcılıktan Oyunculuğa: Erdal Bakır

erdal_bakir_dizi_sinema_oyuncu_ (1)Seyyar satıcılık yaparken oyuncu olmaya karar veren Erzincanlı Erdal Bakır, İzmir’de garsonluk yaparak çalışırken aldığı eğitim ile sinema ve dizi oyunculuğuna başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Erzincan’da seyyar satıcılık yaparken İzmir’de oyunculuk eğitimi aldıktan sonra İstanbul’a yerleşip oyunculuğa başlayan dizi ve sinema oyuncusu Erdal Bakır, başarılı oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Adeta bir başarı öyküsü haline gelen Erzincanlı oyuncu Erdal Bakır, karakter yapısı saygın ve dürüst kişiliği ile oyunculuk camiasında yer almaya başladı.

erdal_bakir_dizi_sinema_oyuncu_ (3)Erdal Bakır Kimdir?

Yıllarını Erzincan da seyyar satıcılık olarak sürdüren ve daha sonra İstanbul’a yerleşip oyunculuk sektörüne atılan dizi ve sinema oyuncusu Erdal Bakır ‘ karakter yapısı saygın ve dürüst kişiliği ile oyunculuk camiasında yer almaya başladı. 1981 Erzincan doğumlu olan Erdal Bakır, 5 erkek kardeşten 2.si olup geçimini Erzincan’da uzun süre seyyar satıcı olarak sağladı.

Hem Çalıştı, Hem Oyunculuk Eğitimi Aldı

Hedefi olan oyunculuk mesleğini, kendine hedef belirleyen Bakır, İzmir’de özel bir oyunculuk akademisine başvurup hem oyunculuk eğitimini hem de tiyatro eğitimini almaya başladı.

Maddi yetersizlik nedeni ile garsonluk ile eğitimini ve aynı anda sürdürmeye başlayan oyuncu Erdal Bakır, yaklaşık 1.5 yıllık eğitimin sonunda oyunculuk akademisini birincilik ile bitirip oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Çok Sayıda Dizi ve Tiyatroda Oynadıerdal_bakir_dizi_sinema_oyuncu_ (2)

5 yıldır oyunculuk yapan Erdal Bakır; Kacak, Karadayı, Aşkın Bedeli, Hayat Dediğin, Küçük Gelin, İki Dünya Arasında, Ekip 1, Ötesiz İnsanlar, Sırat,  Mucize Hayatlar, Cinayet, Beni Böyle Sev,  Diğer Yarım gibi dizilerde değişik karakterlerde rol aldı.

Sanatı ve sanatçıyı seven Erdal Bakır, ayrıca 2 tiyatro oyunu ile halkın sevgisini ve beğenisini kazanmış olup gittiği bütün dizi setlerinde çalışma arkadaşlarının oyuncuların ve yönetmenlerin ilgisini ve beğenisini çekmiştir.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ