logo

11 Mayıs 2015

STK Temsilcileri ‘Çankırılının Oyu Çankırılıya’

cankiri_secimİstanbul’daki Çankırılılar seçilebilecek yerden aday gösterilen İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Kadir Gökmen Öğüt’e desteği görüşmek için bir araya geldiler.

Recep Kenan /itvhaber.com

İstanbul’daki Çankırı sivil toplum örgütleri, dernek, birlik yöneticilerinden oluşan bir grup, CHP İstanbul 1. Bölge SKM’de Kadir Gökmen Öğüt’ün seçilmesi için yapabilecek çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

Çankırılılar olarak, İstanbul’daki seçmen demografik yapısında ilk 10’da yer alan Çankırı’nın siyasi partilerde karşılığının olmadığının altını çizen birlik ve dernek başkan ve yöneticileri İstanbul’da yaşayan Çankırılılar olarak TBMM’de kendilerini temsil edecek milletvekili görmek istediklerini söylüyorlar.

IMG_0130

İstanbul nüfusunda ilk on il arasında oldukları halde aday belirlenmesi aşamasında kendilerinin dikkate alınmadığını söyleyen Çankırı STK ve dernekleri temsilcileri, oy kullanırken yapılan tercihlerin adaylık sürecinde etkili olduğunu vurguluyorlar.

İstanbul’daki Çankırı sivil toplum örgütleri olarak; federasyon, vakıf, birlik, dernek ve STK’larla yapılacak görüşmeler sonucunda seçimde oy kullanacak Çankırılılara, seçilebilecek sıradan aday gösterilen Çankırılı milletvekili adaylarının tercih edilmesini tavsiye edeceklerini söylediler.

Yapılan görüşme ve fikir alışverişi sonrasında İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu ve Çankırı Eğitim Kültür Vakf’nın da görüşü alınarak İstanbul 1. Seçim Bölgesindeki Çankırı dernek ve STK kuruluşlarının yöneticilerinin katılacağı bir toplantı düzenlenmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

IMG_0188

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ