logo

Terör Yandaşları Ataşehir’de Özel Halk Otobüsü Yaktı

Terör Yandaşları Ataşehir’de Özel Halk Otobüsü Yaktı

atasehir-otobus_u_yaktilarAtaşehir’de özel halk otobüsünü durduran maskeli grup, yolcuları ve şoförü indirdikten sonra molotof kokteyliyle halk otobüsünü yaktı.

Ataşehir, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yüzleri maskeli bir grup, Tepeüstü-Kadıköy seferini yapan 20Ü nolu özel halk otobüsünü durdurdu. İçindeki yolcuları boşaltan grup, molotof kokteyliyle otobüsü ateşe verdi. Otobüsün alev yandığı görüntüleri bir vatandalar cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Olay, 22.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Mustafa Kemal Mahallesi, 3001 Caddesi üzerinde seyreden otobüs, maskeli kişiler tarafından önü kesilerek durduruldu. Daha sonra içeriye giren maskeli grup, ‘Size zarar vermeyeceğiz’ diyerek yolcuların ve otobüs şoförünün aşağıya inmesini istediler. Eylemciler daha sonra ellerindeki molotof kokteyllerini otobüse fırlattılar. İlk etapta otobüsü yakamayan eylemciler, birkaç denemenin ardından otobüsü ateşe verdiler. Kısa sürede alev alev yanan otobüse ilk müdahaleyi TOMA aracı tazyikli suyla yaptı. Daha sonra olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yanan otobüsü tamamen söndürdü. Polis, otobüs şoförünün ifadesine başvurdu. Olay nedeniyle cadde üzerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kaynak: Habertürk

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ